Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 20 Haziran 2018 04:29
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Kuşadası’nda otomobil yayaya çarptı     Bakan Eroğlu Afyonkarahisar’da     69 hektarlık alana 100 bin fidan dikilecek     Göztepe sezonu 27 Haziran’da açacak     Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi     Konak’tan asfalt seferberliği     İzmir tarımda şaha kalktı     Fotoğraf sevdası canından etti     İzmir’de parkta korkutan yangın     Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı     Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"     Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı     Tünelde ölümüne selfie     Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti     Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti     Ödemiş’te kiraz festivali     Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor     Çöp ev Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi     Vatandaşların bayram telaşı     Tabip Odasından sağlıkta şiddet açıklaması    
YAZARLAR Bülent Ertekin
12
14
16
18
24/02/2018 09:21
SEVİNİN!!! PIRIL PIRIL BİR NESİL GELİYOR...

 Karamsarlık boyumuzu geçmiş.
Yanmış, kül olmuş ta haberimiz yokmuş. 
Ne kadar da iç karartıcı cümleler değilmi? 
Yandık...
Kül olduk...
Bittik, vallahi bu sefer bittik. 
Bunlar, ülkemiz ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz GENÇLERİMİZ için kurduğumuz MENFİ CÜMLELER den sadece bir kaçıdır.
Nedense bir ceza kesecek isek önce onlardan başlarız. Vay ki gariblerime vaaay. Suçu hiç üzerimize almayız, alamayız.
BU GENÇLİK NEREYE GİDİYOR?
BU GENÇLERİN SONU NE OLACAK?
Ve daha nice suçlamalar ve ithamlar.
Artık üzülmeyin ve sıkılmayın.
Zira güzel şeyler olacak
Güzel bir nesil geliyor ve gelmeye devam edecek. 
ÜMİTVARIZ ve OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ inşaallah. Bundan hiç şüpheniz olmasın.  
İzmir’de mazisi çok eskilere dayanmasa da açılması ile çok güzel sosyal faaliyetler yapan özellikle sportif faaliyetlerde elde ettiği başarılı  dereceler ile okulu ve tüm bölgeyi sevindiren, coşturan mutlu eden İZMİR YUNUS EMRE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’nin  öğrencileri bu düşüncelerimizi adeta pekiştiriyor.

Deniz fenerinin tertiplemiş olduğu ’’İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor’’ kapsamında İzmir Yunus Emre A.İ.H.L.nin proje yarışmasında  ödül kazanarak iyilik okulu ünvanını almıştı. 
Bu yılda gençler boş durmazlar ve ellerini taşın altına koyarak,
‘’KENT ŞEHRENGİZLERİ, İYİLİK ÖNCÜLERİ ’’ adını verdikleri çalışmalarıyla bir yandan kent 
kültürü konusunda kendilerini donanımlı hale getirirken diğer yandan da mü’minin asli vazifesi olan ‘’kendinden başkasına da yararlı olma’’, ilkesiyle yardım etkinlikleri düzenliyorlar.

Gönüllü öğrencilerden oluşan iyilik öncüleri, ‘’İmam Hatipler iyilikte Yarışıyor’’ projesi kapsamında, Peygamberimiz’in Medine’lilere kazandırdığı kentlilik kültürünü örnek alarak, şehir bilinci ve kent kültürü kazandıracak etkinlikler yapmayı, bunun yanı sıra yaşadıkları şehrin, insanına doğasına yarar sağlayan iyilikler organize etmeyi amaçlıyorlar.  Gençler projeleri hakkında şunları ifade ediyorlar:

Modern çağ; bireyi, kendine çevresine ve şehrine karşı yabancılaştırıyor, yalnızlaştırıyor. 
Şehrimizi, evimiz bilip sahiplenirsek mamur olabiliriz. 

“Şerefü’l mekân bi’l mekîn”, yani bir şehri aziz kılan o şehrin sakinleridir, sözünden yola çıkarak kent kültürümüzü oluşturacak etkinlikler planladık.

Yakınımızdaki bir imam Hatip Ortaokuluyla kardeşlik projesi başlattık, şehrimizi birlikte tanıyarak örnek olmak istedik. 

Birlikte İzmir’in tarihi ve kültürel mirasını, dokusunu tanıtan geziler düzenledik.

Sosyal hayatın paylaşım alanları olan, tarihi değeri büyük camilerimize giderek namaz sonrası tanışma ve sohbet ortamları oluşturduk. 

Yaşlılarla gençler arasındaki iletişimin huzurevleriyle sınırlı kalmamasını ve jenerasyon farkından doğan önyargıların azalmasını amaçladık.

Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM İzmir şubesinde, kitap tahlilleri grubu oluşturarak, gençleri sosyal iletişim ağlarının kısır döngüsünden kurtaran kitapların dünyasına bir kapı açtık.

Doğanın, Allah’ın bize emaneti olduğunun bilincindeyiz. Karabağlar Belediyesi’nin ilgili biriminin desteğiyle, teknoloji çağının en büyük kirliliği olan e-atıkları toplama kampanyası düzenledik. Çevreye karşı duyarlı olma konusunda farkındalık sağlamaya çalıştık. 
Kampanyamızın büyük ilgi görmesi bizi çok sevindirdi.

Tüm bu güzel çalışmaların arkasında olan Okul Müdürü Osman Teğiş; Şehir kültürüne sahip, iyiliğin, kime nasıl yapılacağını bilen, bunu organize eden insanlar olarak yetişmek, iyiliği yapmak kadar önemlidir, diyerek, öğrencilerinin yaptığı çalışmaları desteklediklerini, özveriyle sosyal sorumluluklarını yapmaya gayret eden İmam Hatipli gençlerle gurur duyduğunu belirtti. 
Öğrencilerin, Peygamber modelli kent kültürü kazanımları sağlarken camilerdeki sosyal ortamın içerisinde olma ve iletişim kurma konusunda tecrübe kazandıklarını, E-atık geri dönüşüm kampanyasıyla doğayı ve çevreyi korumada sadece kendilerini değil çevre okulları da bilgilendirerek kampanyaya katkıyı çoğalttıklarını söyledi. 

Evet. Şimdi söyleyin bakalım. Hala bu gençlerin sonu ne olacak? diyormusunuz.
Ben; demiyor, diyemiyorum.
Helal olsun size gençler.
Helal olsun sizi yetiştiren; 
anne baba ve öğretmenlerinize.
Vatan sahipsiz değil.
Vatan kimsesiz hiç değil.
Bekleyin, yeni bir jenerasyon geliyor.
Tarihi ile,
Geçmişi ile kavgası ve kini olmayan pırıl pırıl, genç bir nesil geliyor.
Ey siz,
İhtiyar ve ihtiyareler;
Yoldan çekilin. 
Ahmet’ler,
Mehmet’ler,
KeremAli’ler,
Ayşe’ler,
Zehra’lar,
Şeyda’lar geliyor.

Okul Müdürü Sayın; Osman TEGÎŞ beye okulun tüm öğretmenlerine bu güzel çalışmaları için sonsuz şükran ve hürmetlerimi sunuyorum. 
İyi ki;  siz ve sizler gibi değerli eğitimciler var.

Sağolun, varolun.

Selâm ve dua ile 
Bülent ERTEKİN

Okunma Sayısı : 375
Önceki Yazılar :

Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ergun Dur
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft