Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 17 Temmuz 2018 08:52
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Bülbül’ü şehit eden teröristler öldürüldü     MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU     Kızım Beni Unutmasın     İzmir’de suya yüze 5 zam geldi     Hastanede çatışma     Buca sokakları yenileniyor     Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı     Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi     Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi     Superior üzümünün ihracat yolculuğu başlıyor     DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor     Ege Üniversitesi ve BYEGM’den 15 Temmuz konulu ortak sergi     Şehitlere hakaret eden zanlı tutuklandı     İmar Barışı için danışma masası kurdu     İzmir’de futbol heyecanı başlıyor     3 ayrı suçtan aranan zanlı tutuklandı     İzmir’de iki günde 90 göçmen yakalandı     Yeni kabinede 3 Manisalı bakanın olması iş dünyasını sevindirdi     Emet’e TOKİ ile bin konut     MÜSİAD Şube Başkanı Bayhan: “Tarihe tanıklık ediyoruz”    
  Ege Üniversitesi öğrencileri ile MEB öğrencilerini buluşturan proje
Ege Üniversitesi öğrencileri Bornova’da eğitim gören ilk,orta ve lise öğrencilerinin İngilizce öğrenmesine katkı sağlayacak.
30 Haziran 2018 Cumartesi 19:00
12
14
16
18

 Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen “spe-bre-ak (speak & break) Let’s Dyned Projesine imzalanan protokol ile start verildi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Bornova’da eğitim gören öğrencilerin İngilizce pratik yapmasına katkı sağlayacak.

EÜ Rektörlüğü Eski Senato Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; EÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Ersan, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, EÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Abay ile projeden sorumlu Ege Üniversitesi akademisyenleri ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şube ve okul müdürleri katıldı.

 

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülecek “spe-bre-ak (speak & break) Let’s Dyned Projesi ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gönüllü öğrenciler Bornova’daki projeye dahil olarak devlet okullarındaki öğrencilerle sohbet köşesinde online konuşabilecek. Öğle tatilleri, tenefüs ve uygun ders saatinde haftada 2 gün konuşma pratiği ve DYNED çalışma desteğiyle, aktiviteler ve sohbet ortamları oluşturularak İngilizce öğrenimi keyifli hale getirilecek.

 

Protokol töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde çocuklarımızın dil eğitimine büyük katkı sunacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın kendilerini İngilizce ifade etmelerini kolaylaştıracak olan bu projenin genişleyerek sürdürüleceğine inanıyoruz. Ege Üniversitesi olarak projeye her türlü katkı sağlamaya ve bu projeyi yayagınlaştırmaya gayret edeceğiz. İşbirliğinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ise Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a yakın işbirliği ve eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Projemizin üniversitemiz öğrencileri ile kardeşlerini buluşturarak İngilizce’yi korkulan bir dil olmaktan çıkaracağına inanıyorum” diye konuştu. Dekan Prof. Dr. Eşref Abay da projenin Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin, öğretmenlik deneyimi kazanmalarına katkı sunacağını ifade etti.

 

Proje, Avrupa’ya uzanacak

 

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılan ve bilgisayarlar üzerinden öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini sağlayan DYNED sistemine üniversite öğrencileri dahil edilecek. DYNED kullanımının yaygınlaşması ile öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatın içerisinde aktif olarak kullanılması sağlanacak. Projeyle eş zamanlı olarak başlayan E-twinning projesi sayesinde ise Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve Bornova’da eğitim gören öğrenciler İtalya’da DYNED programını kullanan öğrencilerle iletişim halinde olarak İngilizcelerini gelistirecekler.

Okunma Sayısı : 204

+ Benzer Haberler
MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU
    »    
İzmir’de suya yüze 5 zam geldi
    »    
Hastanede çatışma
    »    
Buca sokakları yenileniyor
    »    
Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı
    »    
Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi
    »    
Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi
    »    
DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor
    »    
Ege Üniversitesi ve BYEGM’den 15 Temmuz konulu ortak sergi
    »    
Şehitlere hakaret eden zanlı tutuklandı
    »    
İmar Barışı için danışma masası kurdu
    »    
İzmir’de futbol heyecanı başlıyor
    »    
İzmir’de iki günde 90 göçmen yakalandı
    »    
MÜSİAD İzmir’den Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş için ilk yorum
    »    
Göztepe’de 3. imza
    »    
Projeler bekliyorum" demişti, büyük müjde geldi
    »    
Milyonluk vurgun yapıldığı iddia edilen olayda flaş gelişme
    »    
Kurtuluş Mahallesi sakinlerinden Şirince ve Maket Köy ziyareti
    »    
Minik Rüya’nın ailesinden Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür
    »    
Gazinin darp edildiği iddialarının ardından görüntüler ortaya çıktı
    »    
Kemalpaşa’da kiraz tadında festival
    »    
Fırat Çakıroğlu’na hakaret eden şahsa idari para cezası
    »    
16 ülkeden satranç sporcusunun katıldığı turnuva son buldu
    »    
Narkotikten kardeşleri buluşturan operasyon
    »    
CHP’li vekiller mazbatalarını aldı
    »    
Aliağa’da Kabotaj Bayramı coşkusu
    »    Ergun Dur
Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft