Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 15 Ağustos 2018 02:04
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu başarıyı sisteme bağladı     Narkotik köpekleri zehir tacirlerinin kabusu olmaya devam ediyor     CHP’de kurultay imzalarını yaz tatili engelliyor     Kaza geçiren genç, hastanede yaşam mücadelesini kaybetti     Bakan Pakdemirli’den ’Tarım OSB’ye tam destek     Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak: "Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun"     İzmir’de orman yangını     Aliağa’da Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler Paneli     Yeni sağlık çalışanları iş başı yaptı     Bülbül’ü şehit eden teröristler öldürüldü     MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU     Kızım Beni Unutmasın     İzmir’de suya yüze 5 zam geldi     Hastanede çatışma     Buca sokakları yenileniyor     Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı     Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi     Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi     Superior üzümünün ihracat yolculuğu başlıyor     DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor    
  Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak: "Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun"
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ’İntörn Hekimlik Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Rektör Prof.Dr. Necdet Budak, “Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun. Unutmayın ki hastalarınız sizlere en önemli varlıklarını, canlarını teslim etmektedirler” dedi.
17 Temmuz 2018 Salı 19:00
12
14
16
18

 Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesinde ’İntörn Hekimlik Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi 20 Mayıs Amfisi’nde düzenlenen programa, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, Başhekim Prof. Dr. Tuncay Göksel, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özen Kaçmaz Başoğlu, akademisyenler ve intörn hekimler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Budak, "Ege Üniversitesi denince Tıp Fakültesi akla geliyor ve Tıp Fakültesi bizim gözbebeğimiz. Çok kaliteli bir fakülteden mezun olacaksınız. Hekimlik, insana dokunan bir meslek. İnsanı sevin, gönüllerine dokunun. Mesleki bilgi ve becerilerinizin yanı sıra iletişim becerinizi de geliştirin. Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun. Unutmayın ki hastalarınız sizlere en önemli varlıklarını, canlarını teslim etmektedirler. Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz. Her zaman sizlerin yanınızdayız. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bu niteliklere sahip hekimler yetiştirmeyi kendisine bir görev kabul etmektedir” dedi.

 

Kongre ulusal olacak

 

Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün ise "İntörn Hekimlik Kongresi, Türkiye’de ilk kez Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından düzenlenmeye başlandı. İntörn hekimlere yönelik düzenlediğimiz intörn hekimlik kongresini önümüzdeki yıldan itibaren ülkemizdeki tüm tıp fakültelerinin katılımıyla ulusal düzeyde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

Tanıtım ve bilgilendirme sunumunu yapan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özen Kaçmaz Başoğlu, "Sizler, hekimlik uygulamalarını bütünleştirip toplumu sağlık sorunlarını yüksek nitelikli sağlık hizmetiyle cevap verebilecek bilgi, beceri ve tutuma sahip olma yeterliliği ve yetkinliğini öğretim üyeleri yönetiminde gerçekleştiren hekim adaylarısınız. Sizler bizim ekibimizin bir parçasısınız, kendinizi ayrı görmeyin” ifadelerini kullandı.

 

Ege Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Türk, intörnlere aşı olmaları gerektiğini söyledi. Türk, “Bir meslek hastalığına yakalanmadan, şiddete ve karşılaşabileceğiniz tehlikelere maruz kalmadan sağlıklı güvenli bir yıl geçirmeniz çok önemli. Hepinizin aşı olması gerekiyor, daha sonraki mesleki yaşamınızda da aşılı olmanız çok önemli. ‘İş kazası geçirmeyiz’ demeyin, geçen yıllara baktığımızda giderek artan bir sayıyla karşılaşıyoruz. Yoğun olarak çalıştığınız acil serviste iş kazalarıyla karşılaşabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Okunma Sayısı : 141

+ Benzer Haberler
Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu başarıyı sisteme bağladı
    »    
Narkotik köpekleri zehir tacirlerinin kabusu olmaya devam ediyor
    »    
CHP’de kurultay imzalarını yaz tatili engelliyor
    »    
Kaza geçiren genç, hastanede yaşam mücadelesini kaybetti
    »    
Bakan Pakdemirli’den ’Tarım OSB’ye tam destek
    »    
İzmir’de orman yangını
    »    
Aliağa’da Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler Paneli
    »    
Yeni sağlık çalışanları iş başı yaptı
    »    
MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU
    »    
İzmir’de suya yüze 5 zam geldi
    »    
Hastanede çatışma
    »    
Buca sokakları yenileniyor
    »    
Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı
    »    
Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi
    »    
Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi
    »    
DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor
    »    
Ege Üniversitesi ve BYEGM’den 15 Temmuz konulu ortak sergi
    »    
Şehitlere hakaret eden zanlı tutuklandı
    »    
İmar Barışı için danışma masası kurdu
    »    
İzmir’de futbol heyecanı başlıyor
    »    
İzmir’de iki günde 90 göçmen yakalandı
    »    
MÜSİAD İzmir’den Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş için ilk yorum
    »    
Göztepe’de 3. imza
    »    
Projeler bekliyorum" demişti, büyük müjde geldi
    »    
Milyonluk vurgun yapıldığı iddia edilen olayda flaş gelişme
    »    
Kurtuluş Mahallesi sakinlerinden Şirince ve Maket Köy ziyareti
    »    Ergun Dur
Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft