Uluslararası Karikatür Yarışması'nın teması “Yangın”

Uluslararası Karikatür Yarışması'nın teması “Yangın”

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yılki teması “Yangın” olarak belirlenen uluslararası karikatür yarışmasının başvuruları 20 Mayıs 2022 tarihinde son buluyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin, bu yıl uluslararası olarak 3'üncüsünü düzenleyeceği karikatür yarışmasının teması “Yangın” olarak belirlendi. Yangınların nedenlerini, zararları, ekolojik sisteme, canlılara, ekonomiye etkilerini konu alacağı karikatür yarışmasının başvuruları 20 Mayıs 2022 tarihinde son buluyor. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 yıl ulusal olarak düzenlenen 2 yıldır uluslararası düzenlenen karikatür yarışmasının 3’üncüsü bu yıl düzenleniyor. Her yıl yerli ve yabancı karikatüristlerin yoğun ilgi gösterdiği ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan uluslararası karikatür yarışmasının konusu “Yangın” olarak belirlendi.

Ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Sait Munzur, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Mehmet Selçuk ile mizah yazarı Savaş Ünlü'nün ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin seçici kurul olarak belirlendiği yarışmada jüri toplanma tarihi 28 Mayıs olarak duyuruldu.

SONUÇLAR 8 HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 8 Haziran 2022 yılında sonuçları açıklanacak yarışmaya amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği belirtilirken yarışmaya katılmak isteyenlerin yarışma şartnamesine www.mugla.bel.tr adresinden ulaşabilecekleri açıklandı. Ayrıca, “yarışmacıların şartnameye uygun olarak hazırlanmış eserlerini karikatü[email protected] adresi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Menteşe-Muğla adresine ulaştırmaları gerekiyor” denildi.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.