Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 17 Temmuz 2018 08:18
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Bülbül’ü şehit eden teröristler öldürüldü     MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU     Kızım Beni Unutmasın     İzmir’de suya yüze 5 zam geldi     Hastanede çatışma     Buca sokakları yenileniyor     Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı     Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi     Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi     Superior üzümünün ihracat yolculuğu başlıyor     DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor     Ege Üniversitesi ve BYEGM’den 15 Temmuz konulu ortak sergi     Şehitlere hakaret eden zanlı tutuklandı     İmar Barışı için danışma masası kurdu     İzmir’de futbol heyecanı başlıyor     3 ayrı suçtan aranan zanlı tutuklandı     İzmir’de iki günde 90 göçmen yakalandı     Yeni kabinede 3 Manisalı bakanın olması iş dünyasını sevindirdi     Emet’e TOKİ ile bin konut     MÜSİAD Şube Başkanı Bayhan: “Tarihe tanıklık ediyoruz”    
YAZARLAR Halil Yoldaş
12
14
16
18
15/05/2018 09:49
11 Ayın Sultanı “RAMAZAN ayı” geliyor. Onu karşılamaya hazırmıyız?.

 MÜJDELER OLSUN. Allah’ın Selamı Üzerimize olsun.. 11 Ayın Sultanı “RAMAZAN ayı” geliyor. Onu karşılamaya hazırmıyız?.


Manevi hastalıklarımızın doruğa ulaştığı, Birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi tehlike düşüren olayların yaşandığı bir zaman diliminde, Bizleri bu manevi hastalıklardan kurtaracak Bir nimete kavuşmak üzereyiz, buna hazırmıyız.?
Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennemden azat olarak müjdelenen Ramazan ayına girmek üzereyiz bu nimeti karşılamaya hazırmıyız.?
Mübarek Ramazan ayının gölgesi üzerimize düştü. Onu bize, bizi ona kavuşturan Allah’a hamdolsun. Ne verimli bir zemin, ne bereketli bir zaman dilimidir, Bu nimetten istifade etmeye hazırmıyız.?
Nasıl ki Baharda bitkilerin yeşermesi, gelişip büyümesi için nisan yağmuru ne ise; manevi hastalılarımızı tedavi edecek amellerimizin, iba¬detlerimizin bire bin, bire on bin, Kadir gecesi gibi gecelerde ise bire otuz bin karşılık görmesi için de Ramazan ayı odur.
Ramazan ayı, ahiret ticareti için açılmış bir sergi, kurulmuş bir pazardır. Aynı zamanda Allah’ın Rububiyet saltanatı karşısında, insanlığın ubudiyyet ve ibadetleriyle resmi geçit yapması için ilan edilmiş bir bayramdır.
Peygamberimizin Müjdelediği gibi“Ramazan ayının ilk gecesi girince şeytanlar ve cinlerin azgınları zincire vurularak bağlanır. Cehennemin kapıları kapatılır, hiçbir kapısı açılmaz. Cennet kapıları ise sonuna kadar açılır, hiçbirisi kapalı tutulmaz. Her Müslüman’ın kalbinde hissettiği bir ses yükselir.
-Ey iyiliklere istekli olanlar, hayra yönelin! Ey kötülüğe arzu duyanlar, kendinizi tutun!
Allah’ın bu gece cehennemden kurtardığı pek çok kimseler olacaktır. Gafil olmayın,Nimetlere kavuşanlardan olun. Bu hal Ramazan’ın bütün gecelerinde tekrarlanır.”
RAMAZAN AYINI ÜMİT KAPISI YAPAN NİMETLER!
1-Ramazan ayında oruç farz kılınmıştır, 
2-Kur’an bu ayda inmeye başlamıştır, 
3-Bu ayda semanın ve cennetin kapıları açılmakta ve Cehennemin kapılarıda kapanmaktadır,
4-Şeytanlar ve cinlerin azgınları bu ayda zincire vurulmaktadır,
5-Bin aydan hayırlı olan Kadir gecesi vardır,
7-Bu Ayda Allah(cc), samimiyetle kendisine yönelen kullarını bağışlamaktadır,
8-Ramazan ayında kılınan nafile ibadetlere, diğer aylarda kılınan farzların sevabı verilecek; Ramazan ayında kılınan farzlara ise diğer aylarda kılınan 70 farz sevabı tahsis edilecektir.
Gelin kendimize bir iyilik yapalım BU RAHMET DOLU AYI GAFLETLE GEÇİRMEYELİM. 
Ramazan ayı, bizim için tefekkür ve muhasebe ayı olsun. İnsanlar geçmişi, geleceği ve bu günü düşünerek ölmeden önce kendilerini hesaba çekerler.
Tövbe-istiğfar ve Hatalardan dönüş ayı olsun.İnsanlar, hatalarından dönerler, Allah’a sığınırlar, Ondan bağış isterler ve kabul edilmelerini beklerler. Kullar birbirlerinden özür dilerler, helallık isterler.
Sabır ayı, nefse hakimiyeti sağlama ayı olsun.Bencilliğin ruhumuzda deli bir tay gibi şahlandığı bir zamanda onu dizginleyecek nimetlere kavuşma ayı olsun.
Sevgi ve kardeşlik ayı olsun,muhabbet ve kardeşliği başı ve başkanı olan şefkat peygamberine izinden ve sözünden ayrılmayacağımıza dair söz verme ayı olsun.
Kur’an öğrenme, meal ve tefsirleriyle birlikte onu okuma ayı olsun, ilk emri oku olan bir dinin mensupları olarak oku okuyamamak ne kadar derin bir yara, Ramazan Ayı bu yaramızı tedaviye başlama ayımız olsun
DİKKAT! RAMAZAN AYI KİMİLERİ İÇİN RAHMET, KİMİLERİ İÇİN DE AZAP AYI OLABİLİR!
Rahmet , Mağfiret ve Hidayet nimetleri ile bize doğru Şefkatle Yaklaşan Ramazan Ayını, Eğer Müslümanlar bu hürmeti göstermez, oruçlarımızla, zekatlarımızla, namazlarımızla, güzel ahlaklarımızla yani helallerle yetinip haramlardan uzak durmakla Ramazan ayının hakkını vermezsek, vermek için gayret göstermezsek; bu nimet, mağfiret, rahmet ve bereket ayı bizler için azap ve felaket ayı olabilir.
Allah rızası için bu Ramazan ayını gelin iyi değerlendirelim, bu fırsatı da kaçırmayalım. Nitekim Ayeti kerimde ”Kur’an, mü’minlere rahmet ve şifadır. Ama ona inanmayan veya inanıp ta onun prensipleriyle oturup kalkmayanlara da zarar ve ziyandır. Kur’an böylelerini “zalimler” olarak nitelemektedir.[isra: 28]
Neden? Çünkü Kur’an, Allah’ın emri ve kelamıdır. Allah’ın emrine kulak asmamanın veya sözünü dinlememenin cezasıyla, başkasını dinlememenin cezası bir değildir.
Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun, Allah hepimizi bağışlasın, milletimizi, devletimizi, ülkemizi ve bütün insanlığı Maddi ve manevi hastalılardan,terör belasından ve diğer belalardan korusun, muhafaza etsin. Aile efradınızla beraber sağlık ve huzur içerisinde ramazanı layıkı ile yaşamayı nasib etsin.
Selam ve dua ile.. 
Okunma Sayısı : 110
Önceki Yazılar :

Ergun Dur
Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft