Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 15 Ağustos 2018 02:05
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu başarıyı sisteme bağladı     Narkotik köpekleri zehir tacirlerinin kabusu olmaya devam ediyor     CHP’de kurultay imzalarını yaz tatili engelliyor     Kaza geçiren genç, hastanede yaşam mücadelesini kaybetti     Bakan Pakdemirli’den ’Tarım OSB’ye tam destek     Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak: "Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun"     İzmir’de orman yangını     Aliağa’da Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler Paneli     Yeni sağlık çalışanları iş başı yaptı     Bülbül’ü şehit eden teröristler öldürüldü     MEYAD İZMİR GENİŞ BİR KATILIMLA KURULDU     Kızım Beni Unutmasın     İzmir’de suya yüze 5 zam geldi     Hastanede çatışma     Buca sokakları yenileniyor     Başkan Görmez’den büyükşehire ’ruhsat verilmesin’ çağrısı     Bayraklı’da minikler Atatürk Müzesini gezdi     Şemikler’e mahalle merkezi müjdesi     Superior üzümünün ihracat yolculuğu başlıyor     DNA testleri sadece babalık testleri için yapılmıyor    
YAZARLAR Halil Yoldaş
12
14
16
18
15/06/2018 20:39
Bayramlaşmayı Başararak, Savaşa değil seçime gidiyoruz

 Nefsimiz le yaptığımız zorlu mücadelenin sonunda bayram yapmayı hak ettiğimizi düşünerek Allahın lütfu olarak bayram yapıyoruz…

  Allah’ın farz kıldığı oruçlarımızı tutarak onun rızasını kazanmaya çalışırken, gecelerimizi teravih namazları ile taçlandırarak ramazanın bize sunduğu bereketli zaman dilimlerini değerlendirmeye gayret ettik.

  
Anadolu’nun her köşesinde, sahurlarımızı mukabelelerle manevi şenliklere çevirerek Ramazanın her dakikasını doyasıya yaşamaya çalıştık. Sahur sofraları kurma geleneği başladı.  Bu inşallah  hayırlı gelişmelerin bir meyvesidir. Bayramı Hak ederek Bayrama gidiyoruz.

BAYRAM Rabbimizin bize, kucaklaşmamız, kırgınlıkları, bir tarafa bırakıp

KARDEŞ olduğumuzu hatırlamamız için Müminlere İkram ettiği Bir nimettir.

GELİN HEP BERABER KÂBUS DOLU GÜNLERİ, GECELERİ BAYRAMLA BİRLİKTE GERİDE BIRAKALIM. Her şeye rağmen Barış ve Kardeşlik, Birlik ve beraberlik içinde, Komşusunun dertleri ile ilgilenen, Kendisi için istediğini, Mümin kardeşi içinde Canı gönülden isteyen, Bir Millet olmaya gayret edelim.

Bayramlaşmayı Başararak, Savaşa değil seçime gidiyoruz…

Bu aziz Milleti 5 yıl yönetmeye talip insanlar arasından birilerini seçmek için sandığa gidiyoruz. Hayatımız, kardeşliğimiz birlik ve beraberliğimiz devam edecek. Birbirimizin yüzüne bakacağız.  Birbirine düşman insanlardan birini değil, centilmence yarışan Milletvekili ve Cumhurbaşkanı adaylarından birini seçeceğiz. Düşmanlardan birini değil. 

Eskisi gibi, birlikte ağlamalı ve birlikte gülmeliyiz.

   Binlerce yıl, Anadolu topraklarında çeşitli ırklara kültürlere inançlara bağlı insanlar barış huzur ve mutluluk içinde birlikte yaşadılar.

Türkler, Kürtler, Araplar, Rumlar, Ermeniler, Romanlar, kısaca her millet kendi inançlarını Dillerini kültürel değerlerini özgürce yaşadılar ve yaşattılar.

  Yahudiler Havralarında, Hıristiyanlar Kiliselerinde, Müslümanlar Camilerinde özgürce ibadetlerini yaptılar ve birbirlerinin kutsallarına saygı gösterdiler. Kardeşçe yaşadılar.

   İnsanların inançları kültürleri anadilleri nesillerinin devam ettirilmesi onların kutsallarıdır. Herkes tarafından sorgulanmadan kabullenmeyi gerektirir.  Kutsallar sorgulanmaya başlandığı andan itibaren zülfü yâre dokunulmuş olur.

 

    Unutmayalım ki İnsanlar ve toplumlar zamanla ve kendi istekleri ile veya etkileşim yoluyla değişebilir ve gelişebilirler. Ama zorla değiştirilmeyi asla kabullenemezler.

Müslümanlar ve  binlerce yıldır Anadolu kültürünü özümsemiş insanlarımızın feraseti yine galip gelecek  ve şeytani  planlarla Anadolu insanını, kültürünü ve medeniyetini huzurunu yok etmek isteyenler mağlup olacaktır.

   Anadolu insanı Kola kırılır yen içinde kalır diyecek mi?

    Bir asra yakın bir zamandır Anadolu topraklarında, dışarıdan organize edilen  güçlerce Anadolu mozayığını parçalamak için şeytana pabucunu ters giydirecek entrikalarla çeşitli toplum mühendisliği projeleri başarı ile uygulandı.  Her defasında aklıselim galip geldi.

   Ama masum insanların kanları döküldü. Fidan gibi gençler bir proje uğruna toprağa gömüldü.

  Asırlarca insanlığa medeniyette Kültürde Teknolojide önderlik yapan Anadolu milletleri

  Milliyetlerine bakmadan aynı inanç aynı değer yargıları ile fakat kendi kültürleri içinde Anadolu’da  Muazzam medeniyetlere imza attılar. Mutlu oldular Beraber güldüler Beraber ağladılar. Sevinçlerini paylaşarak çoğalttılar üzüntülerini paylaşarak azalttılar.

Binlerce yıllık kardeşler hataları ile sevapları ile yüzleşecek ve  aramıza kimse girmesin kimse dışarıdan gazel okumasın biz akrabalar biz vatandaşlar  kendi sorunlarımızı kedimiz çözeriz diyebilmeliyiz.

  Zorluklar başarılır. İmkânsız gibi görünenler ise biraz zaman alacaktır.   Yaşayanlar görecektir. Anadolu da bütün milletler tekrar birlikte gülecek ve birlikte ağlayacak. Bunun karşısında durmak isteyenler coşkun selin karşısındaki kum yığınları gibi erozyona uğrayacaktır inşallah.

   Umulur ki Yüce Rabbim Anadolu da gözü yaşlı anaların gözyaşı karşılık bulur. Yetimlerin gönüllerindeki sıcaklık gibi onlarda sıcak bir yuva bulur.     Haksızlığa uğradığına inanan, Binlerce İnsanları duaları karşılık bulur. Gerçekler ortaya çıkar. Umulur ki, Yaralar kardeşçe sarılır. Adalet yerini bulur. HAİNLER, CEZASINI BULURKEN, MASUMLAR KURTULUR. Çektikleri ezalar günahlarına kefaret  olur. Buruk bir bayram sevinci yaşarken, Bütün kardeşlerimin RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM.   RABBİM DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ KORUSUN.

   Gelin hep beraber kendimize bir iyilik yapalım. Ramazan Ayının  bereketi ile temizlenen Gönüllerimizde  Kardeş olarak, Vatandaş olarak, Millet olarak, Halklar olarak samimi duygularla yeni sayfalar açalım..Savaşa değil Seçimlere gidiyoruz.

Gelin tanış olalım, işi kolay tutalım, sevelim sevilelim Dünya kimseye kalmaz.

Ramazan Bayramımız Mübarek olsun..Hayırlara vesile olsun.. Selam ve dua ile 

halil.yoldas@hotmail.com      

Okunma Sayısı : 286
Önceki Yazılar :

Ergun Dur
Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft