Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 20 Haziran 2018 04:25
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Kuşadası’nda otomobil yayaya çarptı     Bakan Eroğlu Afyonkarahisar’da     69 hektarlık alana 100 bin fidan dikilecek     Göztepe sezonu 27 Haziran’da açacak     Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi     Konak’tan asfalt seferberliği     İzmir tarımda şaha kalktı     Fotoğraf sevdası canından etti     İzmir’de parkta korkutan yangın     Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı     Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"     Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı     Tünelde ölümüne selfie     Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti     Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti     Ödemiş’te kiraz festivali     Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor     Çöp ev Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi     Vatandaşların bayram telaşı     Tabip Odasından sağlıkta şiddet açıklaması    
  İngiliz yaşlı adam, ülkesinde değil İzmir’de şifa buldu
Ülkesinde ilerleyen yaşı nedeniyle ameliyat olması riskli bulunan İngiliz vatandaşı Leslie Joseph Howard, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde akrabasının karaciğerinden alınan parçanın nakledilmesiyle hayata tutundu.
08 Haziran 2018 Cuma 11:00
12
14
16
18

 Hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileğini ileten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi sadece ülkemizin değil Balkanların, Kafkasların hatta Avrupa’nın önemli bir referans hastanesi. Fakültemiz, uluslararası klinik araştırma merkezlerinden birisi” dedi.

Ülkeler arası ulaşımın kolaylaşması ile birlikte ’Sağlık Turizmi’ önemli bir sektör haline geldi. Dünyanın gelişmiş ülkelerinden hastaların, sağlık turizmi kapsamında tedavi için Ege Üniversitesini tercih etmesi ile birlikte üniversite hastanesi adeta Türkiye’nin sağlık üssü oldu.

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, sahip olduğu donanımlı altyapısının yanı sıra cerrahlarının uluslararası alandaki başarıları ile yabancı hastaların da dikkatini çekiyor. Türkiye’nin sağlık turizmi alanında önemli bir referans merkezi olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde İngiltere vatandaşı olan Leslie Joseph Howard’a karaciğer nakli gerçekleştirildi.

 

Birçok ülke gezdikten sonra nakil için güvenilir yerin Ege Üniversitesi Hastanesi olduğuna karar veren Howard, araştırmalarının sonunda nakil ameliyatı için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine geldi. Doktorlar tarafından nakil ameliyatı olması uygun bulunan Howard’a 8 saatlik bir ameliyat sonunda bir akrabasının karaciğerinden doku nakledildi.

 

En umutsuz olduğu anda karşısına Türk doktorların çıktığını belirten Howard, "Türkiye’yi çok sevdim. Burada bana ikinci bir şans verildi. Buraya geldiğimde kendi hikayemi yazdım. Buradaki insanlar benim kalbimde yer edindi. Türkiye’yi sağlık olanakları dünyadaki birçok ülkeden daha iyi olduğu için tercih ettim, bu sayede hızla iyileştim" diye konuştu.

 

“Ege, uluslararası klinik araştırma merkezlerinden birisi”

 

Hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileğini ileten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise "Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi sadece ülkemizin değil Balkanların, Kafkasların hatta Avrupa’nın önemli bir referans hastanesi. Fakültemiz, uluslararası klinik araştırma merkezlerinden birisi. Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkesinden gelen hekimlere eğitimler de veriyoruz. Cerrahlarımız, komşu ülkelerimizden gelen talepler doğrultusunda yurt dışındaki hastanelerde ameliyatlar yapıyorlar. Komşu ülkelerdeki hastalara şifa oluyorlar. Üniversitemizin ve ülkemizin göğsünü kabartıyorlar. Akademisyenlerimiz dünyanın önde gelen üniversitelerinden davetler alıyorlar. Geliştirdikleri yeni teknikleri ve cerrahi uygulamaları onlarla paylaşıyorlar. Eskiden Türk hastalar Avrupa ya da Amerika’ya tedavi için giderdi, şimdi onlar Türkiye’ye gelmeye başladı. Türkiye bu şansını çok iyi kullanmalıdır. Sağlık turizmi ülkemizin en önemli döviz kaynaklarından birini oluşturabilir. Çok ciddi kazanımlar elde edebiliriz" şeklinde konuştu.

 

23 yılık tecrübe

 

Operasyon hakkında bilgi veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Karaciğer Nakli Sorumlusu Doç. Dr. Murat Zeytunlu, "Üniversitemizde yaklaşık 23 yıldan beri aktif olarak karaciğer nakli programımız devam ediyor. Ülkenin en önemli merkezlerinden biriyiz. Gerek hasta sayısı olarak gerek kalite olarak gerekse verdiğimiz eğitim olarak kamudaki en önemli karaciğer nakli merkezlerinden biriyiz. Hastamız da bizim tecrübemize Türkiye’ye ve Ege Üniversitesine güvendi. Nakil ameliyatına girdi, gayet iyi bir ameliyat geçirdi. İnşallah iyi olacak” ifadelerini kullandı.

 

"Ülkemizin sağlık turizmi gelişiyor”

 

Doç. Dr. Zeytunlu, "Hastanın, ülkemizi ve üniversitemizi tercih etmesi bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Ülke olarak sağlık turizmi sürekli gelişmekte, bu da bizim büyük avantajımız. Üniversitemiz, özellikle tıp alanında ve diğer alanlarda da Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birisi. Ayrıca dünya da sayılı üniversiteler arasında yer alıyor. Hakikaten başarılı operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Sağlık açısından da ilerideyiz. Bütün ülkelerle rekabet edebilecek konumdayız. Bir de üstüne fiyat avantajımız var. Dolayısıyla yabancı hastaları, üniversite hastanemize sağlık turizmi açısından çekebilmek için büyük avantajlarımız var" diye konuştu.

 

Karaciğer nakli operasyonunu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Karaciğer Nakli Sorumlusu Doç. Dr. Murat Zeytunlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Vedat Ünalp ve Opr. Dr. Gözde Ertunç’tan oluşan ekip gerçekleştirdi.

Okunma Sayısı : 41

+ Benzer Haberler
Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi
    »    
Konak’tan asfalt seferberliği
    »    
İzmir tarımda şaha kalktı
    »    
Fotoğraf sevdası canından etti
    »    
İzmir’de parkta korkutan yangın
    »    
Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı
    »    
Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"
    »    
Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı
    »    
Tünelde ölümüne selfie
    »    
Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti
    »    
Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti
    »    
Ödemiş’te kiraz festivali
    »    
Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor
    »    
doğumdan 7 saat sonra hayatını kaybetti
    »    
24 Haziran diğer seçimlerden daha önemli
    »    
Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
    »    
İzmir’de mega endüstri bölgesi projesi
    »    
1 ton yaş koza beklentisi
    »    
Toplu ulaşım hizmetlerinde yüzde 50 indirim yapacak.
    »    
Ova Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı
    »    
İzmirlilik ruhunu devam ettirelim
    »    
Nafiz Gürman Pazar Yeri inşası hızla devam ediyor
    »    
Aliağa da Trafik kazası: 1 yaralı
    »    
Damadına kurşun yağdırdı
    »    
Başbakan Yıldırım canlı yayında soruları yanıtladı
    »    
Sabuncubeli Tünelleri’ni hizmete açtı
    »    Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ergun Dur
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft