Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 24 Haziran 2018 08:04
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
İzmir şehidini uğurladı     Silahla vurularak yaralandı     Hurdaya dönen araçlardan 3 yaralı çıktı     Ünlü sanatçı silahlı pusuda kurşunların hedefi oldu     Şaphane’deki yangında 2 katlı ahşap bina kül oldu     Gediz’de trafik kazası: 1 ölü     Manisa’da genç kıza tren çarptı     TM Akhisarspor, Safet Susic ile anlaştı     Uşak Jandarması Uyuşturucuya göz açtırmıyor     Uşak’ta zincirleme kaza; 6 yaralı     Kuşadası’nda otomobil yayaya çarptı     Bakan Eroğlu Afyonkarahisar’da     69 hektarlık alana 100 bin fidan dikilecek     Göztepe sezonu 27 Haziran’da açacak     Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi     Konak’tan asfalt seferberliği     İzmir tarımda şaha kalktı     Fotoğraf sevdası canından etti     İzmir’de parkta korkutan yangın     Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı    
  SÜT ÜRETİCİLERİNİN HAYALİ GERÇEK OLUYOR
Dünyanın en verimli ovalarından biri olan Küçük Menderes’te Türkiye’nin bir ilki gerçekleşecek. İzmir’in Ödemiş ilçesinde Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak. Organizasyonu Gençiz Fuarcılık, Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Ödemiş Ticaret Odasının destekleriyle 14-17 Kasım 2018 tarihinde düzenleyecek. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer sektördeki ürün ve hizmetleri süt üreticilerinin ayağına getireceklerini söyledi.
23 Nisan 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

 SÜT ÜRETİCİLERİ İSTEDİ ONLAR YAPIYOR

Süt üreticilerinin bir hayali daha gerçeğe dönüşüyor. Küçük Menderes havzasındaki süt üreticilerinin yıllardır istediği ihtisas fuarı,  Türkiye’nin en fazla süt üreten ilçesi Ödemiş’te düzenlenecek. Sütün kalitesinin yükseltilmesi, verimin arttırılması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için bölgeyi kapsayan Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak.  Küçük Menderes havzasının süt ve süt ürünlerini bir dünya markası yapmak için kolları sıvayan bölgenin önde gelenleri adeta seferberlik ilan etti. Ödemiş ilçesindeki Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı Koordinasyon ve İstişare toplantısı büyük bir katılım ile gerçekleşti. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal, Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Meclis Başkanı İbrahim Surav, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş, Köykoop İzmir Bölge Birliği Başkanı Neptün Soyer, Belediye ve Ticaret Odası Meclis Üyeleri, Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer ile sektörün önde gelen firma temsilcileri toplantıya katıldı.

DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ

Dünyada süt ürünleri üretim, tüketim ve ticaretinde artış trendinin devam ettiğini ve bundan Türkiye’nin daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, “Stratejik bir ürün olması nedeniyle süt ve süt ürünleri önemli fırsatlar sunan, ulusal ve uluslararası yatırımlar çeken bir pazar haline dönüştü. Bu pazardan süt üreticimizin daha fazla faydalanmasını destekleyecek ihtisas fuarımızın düzenlenmesinde işbirliği yapan kişi ve kurumları bir gün tarih altın harflerle yazacak. Yeni ihtisas Fuarı kapsamında süt hayvanın tohumlanmasından başlayarak, bakımı, beslenmesi, süt kalitesinin arttırılması, sütünün alınması, depolanması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için en son teknolojiyi bölgemizdeki binlerce süt üreticimizin ayağına getireceğiz. Onların da üretiminden örnekleri fuar ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız”dedi.

FUAR, YENİ YATIRIMLARIN ANAHTARI

Küçük Menderes’in eşsiz lezzetlerine süt üreticilerinin gözü gibi baktığını, süt toplayan ve işleyen firmaların lezzet yelpazesindeki tüm süt ve süt ürünlerinin doğallığını özenle koruyarak Türkiye ile paylaştığını vurgulayan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, iş geliştirme ve yeni yatırım kararlarının Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nda verileceğini söyledi. Başkan Eriş, “Teknolojiyi kapılarına kadar taşıyacağımız bölgedeki süt üreticilerimiz, en yüksek kaliteye, en hesaplı ücretlerle, en kısa zamanda nasıl ulaşacaklarını öğrenecek. Kaynaklarımız verimli kullanılacak. Ürün yelpazemiz genişleyecek. Girişimcilerimiz yeni yatırımlar yapacak. Daha fazla istihdam sağlanacak. Bölge ve ülke ekonomimize katkı sağlayacağız”şekilinde konuştu.

YENİ FUAR ALANI YAPILIYOR

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in süt üreticileri ve süt sanayine verdiği önemi hatırlatan Başkan Vekili İsmail Dadal, “Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nın düzenleneceği fuar alanını yapıyoruz. Bu alan bir ticaret merkezi gibi çalışacak. İlçemiz ve havzamızdaki her kişi ve kuruluş bu organizasyonu önemsiyor ve destekliyor. Fuara ev sahipliği yapacağız. Küçük Menderes’in süt ve süt ürünlerini en verimli şekilde dünyaya taşıyacağız”dedi.

            FUAR FIRSATLAR DOĞURACAK

Fuar ile bölge süt hayvancılığının gücüne güç katılacağına dikkat çeken Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, süt üreticilerinin girdi maliyetlerinin düşürüleceğini, kalite ve katma değer yükselmesiyle kar kapılarının aralanacağını ifade etti. Ateşoğlu, “Fuar ile süt üreticilerimiz kendilerini geliştirecekler. Kalitelerini yükseltecekler. Yapacakları tanıtım ile cazibe merkezi olacaklar’şeklinde konuştu.

            Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı 14-17 Kasım 2018’de Ödemiş Fuar Alanı’nda düzenleyecek. 4 gün süre ile süt üreticileri ve sektör paydaşları süt dünyasında yeni kapılar aralayacak.

Okunma Sayısı : 96

+ Benzer Haberler
İzmir şehidini uğurladı
    »    
Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi
    »    
Konak’tan asfalt seferberliği
    »    
İzmir tarımda şaha kalktı
    »    
Fotoğraf sevdası canından etti
    »    
İzmir’de parkta korkutan yangın
    »    
Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı
    »    
Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"
    »    
Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı
    »    
Tünelde ölümüne selfie
    »    
Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti
    »    
Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti
    »    
Ödemiş’te kiraz festivali
    »    
Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor
    »    
doğumdan 7 saat sonra hayatını kaybetti
    »    
24 Haziran diğer seçimlerden daha önemli
    »    
Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
    »    
İzmir’de mega endüstri bölgesi projesi
    »    
1 ton yaş koza beklentisi
    »    
Toplu ulaşım hizmetlerinde yüzde 50 indirim yapacak.
    »    
Ova Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı
    »    
İzmirlilik ruhunu devam ettirelim
    »    
Nafiz Gürman Pazar Yeri inşası hızla devam ediyor
    »    
Aliağa da Trafik kazası: 1 yaralı
    »    
Damadına kurşun yağdırdı
    »    
Başbakan Yıldırım canlı yayında soruları yanıtladı
    »    Ergun Dur
Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft