Mehmet Halit İLHANCAN

mehmethalitilhancan23@gmail.com

BAŞKA TÜRKİYE YOK

Yaklaşık olarak 5 aylık bir seçim dönemi yaşıyoruz. Biten ve bitmeyen seçimle beraber, ülke tamamen seçim ortamında yaşıyor

 

 

Yaklaşık olarak 5 aylık bir seçim dönemi yaşıyoruz. Biten ve bitmeyen seçimle beraber, ülke tamamen seçim ortamında yaşıyor.

 

Benim esas yazımda anlatmak  istediğim bu değil;

 

Ülkemiz etrafında yaşananların yanında bizim içimizde, uzun zamandan beri süre gelen ayrışma ve gittikçe artan bir kutuplaşma süreci yaşamamız, beni daha çok düşündürüyor.

 

Git gide birbimize karşı düşmanca bakış ve davranışlar içerisine girmemiz ve bunu özellikle sosyal medya üzerinden, küfür ve hakarete kadar, varması beni daha çok düşündürüyor.

 

En kötüsü ayakkabı boyacısından tutunda, en üst şirket CEO’ları bile siyasetin içine girip, olsunda nasıl olursa olsun, bizim görüşümüz ve dediklerimiz olsun da doğru olmasın farketmez şeklinde yorum yapmaları  beni düşündürüyor.

 

Bizlerin tabi ki bir siyaset görüşü olacak. Ama bunu seçim zamanı önümüze konan sandığa giderek hür irademizle, oyumuzu kullanmak şeklinde yapmamız gerekirken, olmaması beni düşündürüyor. 

 

Bu demek değil ki hiç siyaset konuşmayalım, konuşalım, tartışalım ama bir birbirimizi kırıp, ayrıştırarak, kutuplaştırarak yapmayalım.

 

Bu duruma neden olan sadece seçmenlerin tutumları değil, gönül verdikleri siyasi parti ve liderlerin söylemlerinin de  bunu tetiklediğini düşünenlerdenim.

 

Ülkemiz siyasetinde seçimler, söylemler, atışmalar, kavgalar bitmez, bitmeyecekte….

 

Bütün partilerin şapkalarını önlerine koyup her şeyden önce bu kutuplaşmaları, nasıl engelleriz ve çözeriz olması gerekiyor. Ülkenin ana temel taşları üzerinde ayrışmamalı, hatta birleştirici bir tutum sergilenmelidir.

 

 

Ayrıca siyasi liderlerin, şapkalarını önlerine koyarak halkla polemige girmeden, onara daha yakın olmalı, sorunlarını çözme konusunda önerileri dinleyerek, nerede hata yaptık demeleri gerekiyor. Çünkü karşımızda ne eski liderler, siyaset, ne de hiç bir şeyden haberi olmayan vatandaş var.  Son dönemde yaşananlar gözümün önüne geldiğinde gerçektende olması ve ülkem adına yapılması gerekenleri, içimden geldiği gibi söylemeye çalışıyorum.

 

Son olarak siyasetçilere, parti liderlerine halkımıza kısacası bu yazımı okuyanlara son sözümde şu olsun

 

BAŞKA TÜRKİYE YOK

Anlayana…

 

 

 

 

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri