İbrahim YILDIRIM

[email protected]

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

23 Mayıs 2024 günü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarından oluşan A takımını tanıttı. Manisa Duble Tree By Hilton otelde düzenlediği Basın Toplantısını otuz civarında basın emekçisi izledi.

Ferdi Zeyrek’in Başkanı olduğu Manisa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Burak Deste, Genel Sekreter Yardımcıları Oğuz Murat Pınar, Ulaş Aydın, Ali Kılıç, Pınar Mine Hacıalibeyoğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Zeynep Çetinkaya, Finans Danışmanı olarak Ferhat Murat görev yapacaklarmış...

Ekibin başarısını şüphesiz önümüzdeki zaman içerisinde göreceğiz. Şimdilik zaman tanımak durumundayız.

Hiç kimsenin siyasi eğiliminin kendilerini ilgilendirmediğini iş ve liyakat ve verimlilik odaklı değerlendirme yapmakta olduklarını belirtti. 6 bin 800 çalışanı olduğunu öğrendiğimiz, Manisa Büyükşehir Belediyesinde İnsan Kaynakları şimdiden çalışanlar hakkında bir değerlendirme çalışması içerisindelermiş. Çapraz sorgulamayla bu değerlendirme raporları, kurdukları beş kişilik komisyonun kararıyla başarılı olanlarla yola devam edeceklerini, başarısız olanları ise görevden alınma veya başka göreve atamasını yapacaklarını söyledi.

Başkan Zeyrek’in en dikkat çekici ifadesi, basının uyarılarına duyarlı olacaklarını söylemesi oldu. Hele “Bizim hatalarımızı yazın ki biz de onu görüp düzeltebilelim”  demesi önemliydi. Şimdiye kadar basının belediye aleyhinde yazı yazmaması kuralı işletildiğini işittiklerini, bunun kendi dönemleri için geçersiz olduğunu söylemesi önemliydi. Şimdiye kadar belediyenin yazdıklarıma sağır sultan kesilmesinden durumun böyle olduğunu anlayabiliyordum. Bunun deklare edilmesini önemsiyorum.

Hele zaman zaman bir araya gelip fikir alış-verişi de yaparak Manisa’yı “Ortak Akıl” ile yönetmek istediklerini ve adaletli- eşitlikçi yöneteceklerini söylemesi de önemliydi.

Önceki dönemden kalan projelerin devam edeceğini, Halk Ekmek uygulamasının 17 ilçede devamını sağlayacaklarını da sözlerine eklemesi ayrıca dikkate değerdi.

Bu arada; Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yumuşak karnının “MASKİ” olduğunu, Cengiz Ergün’ün kaybına sebep MASKİ olduğunu ve Sayın Ferdi Zeyrek’in kazanmasının da MASKİ’ye karşı su fiyatlarındaki fahiş zamlara karşı durmasının etkili olduğunu dillendirdim. Hele su fiyatlarının eşel-mobil sistemi aylık zam yapılmasının Türkiye’de örneği var mıdır, bilmiyorum. Ayrıca bu zamma ilaveten ilk basamak metreküp miktarını düşürerek vatandaşın 2. ve sonraki basamaktan ücretlendirilmesi gibi zamların da dikkate alınarak su fiyatının düzenlenmesi tavsiyeme, Başkan sessiz kaldı… Umarım dikkate alırlar.

KALİTE BAYRAĞI BELEDİYEDE DALGALANACAK!..

Ayrıca belediyenin ve MASKİ’nin despot köy ağası ve eli kamçılı köy kâhyası gibi yönetilmesinin, Manisa’ya yakışmadığını, son derece kalitesiz bir yönetime Manisa’nın lâyık olmadığını, İSO-9001 Kalite Belgesine haiz bir belediye tarafından yönetilmenin gereğini söyler ve tavsiyede bulunurken Başkan Ferdi Zeyrek ile Genel Sekreter Burak Deste birbirlerine gülümseyerek bakıştılar. Belli ki Genel Sekreter Burak Deste ile Başkan Ferdi Zeyrek’in bu konuyu önceden görüştüklerini Başkan’ın şu sözlerinden anladım; “İnşallah Belediyemiz için “İSO-9001 Kalite Belgesi” ni alacağız ve Belediyemiz önünde Kalite Bayrağımız, Ay - Yıldızlı bayrağımız yanında dalgalanacak” diye müjde verdi. 

Benim için bu toplantının en önemli ve en sevindirici noktası buydu. Bu müjde bu ekibe olan güvenimi artırdı... Sevgili Başkan Ferdi Zeyrek Bey’e ve Genel Sekreter Burak Deste Bey’e bu konuda başarılar dilerim...


Önümüzdeki hafta 29 Mayıs 2024 de sabah 09.15 de Manisa 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde MASKİ ile Mahkemem vardır. Sayın Genel Sekreteri bu mahkemeyi izlemeye davet ediyorum. Hem görsünler; vatandaşı nasıl yönetmişler… Vatandaşın refahına harcamaları gereken o güzelim mesailerini nerelere harcamışlar!.. Ve harcamaya devam ediyorlar...

Mahkeme sonrası durumu ayrıca yazacağım.


Burada şimdiye kadar MASKİ ile ilgili yazılarımın linklerini veriyorum:

4 Ağustos 2022............: 

https://www.egemanset.com/yazi-maski-manisa-su-ve-kanalizasyon-derdi-bizi-g

6 Ağustos 2022............: 

https://www.egemanset.com/yazi-yine-maski-manisa-su-ve-kanalizasyon-idaresi

4 Nisan 2024...............: 

https://www.egemanset.com/yazi-manisa-buyuksehir-in-yumusak-karni-maski

11 Nisan 2024.............:

https://www.egemanset.com/yazi-maski-nin-giderayak-faturasi