Mehmet Halit İLHANCAN

mehmethalitilhancan23@gmail.com

BUGÜN O GÜN’MÜ ABİ ?

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını pandemi ortamında kutlamaya çalışıyoruz

Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşananları hiç bir türlü Türk evladı bilmiyor olamaz… Bu ülkenin şu anda ki kazanımlarını ecdadımız kanı ve canı ile ödedi.

 

Bizlerde bu kazanımları korumak ve kollamak asli görevlerimizden biri olduğunu unutmamamız gerekir. Yokluklar içerisinde techizatı az miktarda olan ve mermisi bittiğinde süngüsünü takarak düşmana karşı koyan bir nesilin evlatlarıyız. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin.

 

Şu zamanda bile ne düşmanız ne de vatanı koruma ve kollama duygumuz eksilmedi. Ne şehit polisimiz Fethi Sekin ne  Ömer Halisdemir’ler eksik olmadı olmayacakta…

 

İşte bu vatan sevgisini anlatan ve kalleş bir terör saldısı sonrasında yaşananları kaleme alan Elazığ’da görev yapan bir polis memurunun kaleme aldığı yaşadıklarını sizlerle paylaşmak istiyorum; 

 

 

UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

 

Elazığ'da Görevli Bir Polis Memurunun Kaleminden; 18.08.2016

 

Elazığ nemi yapıyordu kardeşim söyleyeyim; 09:15'ten itibaren hain eylemin yapıldığı Emniyet binasına polislerle birlikte intikal ediyordu. Üniversite Veterinerlik ve Hazardağlı kavşağında 10-15 kişilik Trafik Ekibi kurarak araçların hızlı Geçip ambulansların rahat geçmesine yol açıyorlardı.

 

Biliyorlardı terörün yenmenin tek yolunun ondan korkmamaktan geçtiğini şerefsizlere istedikleri şeyi korkuyu vermemekte Kararlıydılar.

ikinci bomba anonsu yapan polise fırça atıp zaten O yüzden buradayız ölürsek beraber ölürüz diyeni gördüm.

 

Yaralıları gözleri yaşlı taşıyanları Emniyetin önüne hızlı gelebilmek için depar atarken ağlayan 20'li yaşlarda gençleri gördüm.

 

Sonra Çayda Çıra petrole doğru koşup koli koli su alıp oradaki millete ve hafif yaralı polislere su dağıtanları…

 

Kan ononslarından sonra toplu taşıma araçları ve şahıs araçlarının dolup dolup taştığını kimsenin kimseden izin almadan nerde bekleyen bi araç görse birbirini hiç tanımayan İnsanların birlikte hastenelere doğru yolculuk Yaptığını…..

 

Sizi hiç unutmayacam. Taksi şöförleri atlayın taksilere diye millete bağırıp çağıran evine ekmek götürmek için direksiyon sallayan hemşerilerim bizde para almıyoruz. Binsenize diye bağırıyorlardı.

 

Hastanelere hücum eden 10 binlerce İnsanın daha 1 Saat geçmeden tüm kan İhtiyacını karşıladığını gördüm. Zaten kapıya yaklaştırılmayan pozitif kan grubuna sahip insanların ne yapacam. Bu kanı işe yaramayacaksa diye hayıflandığın hastane kantincilerinin su meyve suyu gibi içecekleri dağıttığını para vermeye calışanlara bugün O gün'mü abi dediğini de gördüm.

 

Peki yaa sizi yazarken değil yazmaya hazırlanırken hatırladıkça bile boğazımın düğümlendiği sizi nereye koyacam? Üstleri elbiseleri yırtık ve toz Toprak olmasına rağmen kamyonetin kasasından öyle atlayarak kan vermek için hastaneye koşan inşaat işçisi kardeşlerim vallahi billahi gördük. Sizleride

e buyurun bide buradan yakın telefona bir ara baktım. Bir yandan'da kardeşlerimiz kalleşlerin parti binasına çıkmış şerefli bayrağımızı dalgalandırıyor. 2 koca yürekli bozkurt ne denir' ki Sizlere Allahınıza gurban demekten başka….

 

En Son 23:30 Çayda Çıra Kavşağı Gazi Müdürlüğümüz Önünde Sabahlama Hazırlığında Olan yüzlerce binlerce Elazığ'lı gördüm. Ya hadi gel Bu kadar Şey gör'de Sevme bu Aziz Şehri...18 Ağustos 2016'da terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla İl Emniyet Müdürlüğüne yönelik düzenlenen saldırıda 5 kişi şehit olmuş, 217 kişinin yaralanmıştı...