Halil YOLDAŞ

halil.yoldas@hotmail.com

Gençlik Vatanın Milletin Bayrağın Teminatıdır!

İnsanlar bir şeye, aklındaki kalbindeki ve ruhundaki değeri oranın da ona kıymet ve değer verirler

Değer yargıları hafızalarına ne kadar işlemişse okadır sahiplenme duyguları gelişir. Sağlığın değeri Annenin, Babanın, Evladın değeri, Vatanın, Bayrağın değeri hep bu oranda hayatında anlam kazanır.

Son yıllarda Komşu ülkelerimizdeki ve İslam dünyasındaki olaylara bakınca Vatan sevgisi her şeyin önüne geçiyor. KONU VATANSA GERİSİ TEFFERRUATTIR diyor insan..

Emperyalist güçlerin sömürüde sınır tanımayan saldırı ve işgallerini görünce, hele birde 15 Mayıs 1919 İzmir in işgalini hatırlayınca sınırımıza dayanın dış tehditler, içimizdeki yıllardan beri örülen ihanet planlarını görünce Vatana sahip olmak için Bir olmanın Beraber olmanın, temel şartlarını hatırlıyor insan. Okyanusun ortasında Aynı gemide giden insanların gemiyi batırmak için uğraşmaları düşünüle bilirmi?

Anadolu ya saldırıda ve işgalde sınır tanımayan, Vahşette ve Cinayette her yolu meşru gören emperyalist güçler hiçbir zaman emellerinden vazgeçmediler. M.Akif in deyimi ile “Kimi Hindu Kimi yamyam Kimi bilmem ne bela” cinsinden saldırılar bu günlerde yeniden sahneye konulmaya çalışılıyor..

Daha düne kadar can ciğer olduğumuz komşularımızla Kanlı bıçaklı hale gelmişsek, Sömürecek topraklar arayan Epmeraylist güçlerin 100. yıl önceki Vahşetlerini hatırlayarak Vatanımız üzerindeki hedeflerini unutmamak ve Büyük tehlikeyi görmek zorundayız. Görmek yetmez bunu önlemek niçin BİR olmaya, İRİ olmaya ve DİRİ olmaya mecbur olduğumuzu hiç unutmamalıyız.

Su Uyur Düşman Uyumaz diye kulağımıza küpe takan atalarımızın sesini unutunca, Makam için servet için birbirimizin boğazını sıkarcasına kavgaya düşünce, Kutuplaşmada sınır tanımayınca, Çocuklarımıza Gençlerimize; Vatanın Bayrağın Özgürlüğün kıymetini, değerini öğretmede inandırıcı olamıyoruz. Şimdilerde Atatürk’ün Samsun’da Kurtuluş meşalesini Yaktığı 19 Mayıs 1919 un 100 yıl kutlamaları için Samsuna Akın eden büyüklerimize, Basınımıza ve eli kalem tutan yazarlarımıza düşen görev, Vatan sevgisinin lafla olmayacağı unutmamaktır. Vatana sahip olmanın, Birlikten Kardeşlikten, Vatandaşlıktan, Adaletten ve Özgürlükten geçtiği bilincini unutmadan gereğini yapmaktır.

Geleceğimizin teminatı Çocuklarımız ve Gençlerimiz bizi örnek almaları için Vatana Millete Bayrağa sevgimiz törenlerde kalmamalı, bir yaşam biçimi olarak devam etmelidir. Vatanımızı Milletimizi Bayrağımızı sevmek Dünyalık her şeyden üstün olduğunu ispat etmek için her türlü fedakarlığı yapmalıyız..Milli Şairimiz bize yine yol gösteriyor.. “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. / toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.” Selam ve dua ile.