Mehmet Halit İLHANCAN

mehmethalitilhancan23@gmail.com

MENEMEN’DE MUHTEŞEM BİR GÜN

Menemen’de ENGELSİZ YAŞAM kampüsü açılışı için davet üzerine Belediye’nin tahsis ettiği araç ile Ege Manşet Gazetesini temsilen, gazeteci arkadaşlarla yola çıktık

 

Menemen'e vardıktan sonra sohbet toplantısı yapmak üzere Park Kafe’ye doğru yol alırken, içerisinden geçtiğimiz parkın temizliği ve düzeni ilk etapta dikkatimi çekti. Yürüdüğümüz parkurda ve parkta bir tane çöp bulmak mümkün değildi. O derece düzenli ve temizdi. Güvenliğinden dizaynına kadar Menemen’lilerin dinlenebileceği harika bir mekan…

 

 

Park Kafe’de Belediye Halkla ilişkiler Müdürü  Haydar Koçak ve Basın Danışmanı Sibel Hanım Güleryüzlü ve sıcak bir şekilde bizleri karşıladılar.

 

Daha sonra Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çilek Kafe’nin açılışının yapılacağı Emiralem’e doğru yola çıktık.  Engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin her konuda ihtiyaçlarını karşılandığı muhteşem bir tesis bizi karşıladı.

 

Törenin başlamasını bize ayrılan masada beklerken, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un engelli vatandaşlara, ailelerine, ve halka olan ilgisi ile yakınlığı dikkatimi çeken başka bir konu oldu. Hemen hemen herkesle iletişim kurarak bizzat ilgilendi.

 

Engelli vatandaşların oluştırduğu “ Sessiz Koro “’nun seslendirdiği şarkılara bizlerde katılımcılarla beraber onların çoşkularına eşlik ettik.

 

 

Emeği geçenlerden biri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi, Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, konuşmasında “İlk Kırmızı Bayrağı Menemen’e getirdiğimiz için çok mutluyum” sözleri kendisi kadar, törene katılan engelli vatandaş ve ailelerinin gözlerinde gördüğüm mutlulukları ve heyecanı beni de çok mutlu ediyordu.

 

 

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, tesisin açılışndan dolayı duyduğu mutluluk ve gurur açılış konuşmasınada yansıdı. Engelli vatandaşların hayat kalitesini arttırmak, sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve iş imkanları yaratmak amacıyla çalışmalar yürüten, çalıştaylar düzenleyen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Emiralem’de yer alan “Engelsiz Yaşam Merkezi”nin açılışını gerçekleştirdi. Kırmızı Bayrak’ta İzmir’de ilk olarak bu merkeze asıldı.

 

 

Her türlü aktavite’nin Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi, 6 bin metrekare alan üzerine kurulmuş bir kampüs olarak hizmet verecek olan tesisi gezdiğimizde gerçektende muhteşem bir tesis olduğunu gözlerimizle gördük.. Hem engelli hem de engelsiz vatandaşlar için bir kaynaşma noktası olacak olan kampüs, içinde çocukların eğitim alabilecekleri sanat ve spor merkezleri, aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri parklar, oyun alanları, engelli bireylerin çalışabileceği Engelsiz Çilek Kafe, engelli anneleri başta olmak üzere bütün kadınların katılabileceği mutfak atölyeleri düzenlenecek olan Mor Mutfak gibi bölümlerden oluşan bu tesisin yapımında emeği geçenlere bir teşekkür etmeyi bende Ege Manşet Gazetesi ve Mehmet Halit İlhancan olarak bir borç kabul ediyorum. Sağolun Varolun…..

 

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Namaz Vakitleri