Halil YOLDAŞ

halil.yoldas@hotmail.com

SANDIĞIN SESİ GÜR ÇIKMALI

Demokrasi halkın iradesini üstünlüğüne dayanan bir yönetim şeklidir.

Şu ana kadar insanların uygulayarak, deneyerek bulduğu en iyi yönetim şekli olduğuna göre

Demokrasiye sahip çıkmak bütün vatandaşların temel görevleridir.

Demokrasinin vazgeçilmez unsuru sandıklardır. Sandık Demokrasinin namusudur.

        Sandıklar ülkede yaşayan herkesin eşit olarak duygularını, düşüncelerini, isteklerini hiçbir etki altında kalmadan ifade ettikleri çok kıymetli bir araçtır.

Vatandaşlar ülkede nasıl bir yönetim istediklerini oylarının diliyle anlatırlar.

24 Haziranda Milletvekillerimizi ve Cumhurbaşkanımızı seçtik. 31 Mart 2019 Pazar günüde Yerel yönetimlerin seçimine giderken, vatandaşlar Muhtar seçimleriyle Mahallenin yöneticisini seçecek. Belediye başkanları ve Meclis üyelerini seçimleri ile O ilinin yöneticilerini seçeceklerdir.

Yerel yönetim seçimleri genel seçimlerden daha önemli bir seçim olacak.

Partilerden daha çok kişiliğini tanıdığımız yeteneklerini bildiğimiz ahlaklı dürüst ve adil olan inançlı bir adayı desteklemeli ve onu göreve getirmeliyiz.

Yerel yönetim seçimlerinde bu ölçülere uymadığımız zaman, seçeceğimiz başkanların mahkeme kapılarında utanmadan sıkılmadan boy göstermelerinden bizlerde sorumlu olacağımızı unutmamalıyız.

Seçeceğimiz kişiler! Sonunda mahkeme kapılarına düşmeyecek, Karakterli, Yetenekli, Bilgili ve işinin ehli birini seçmek,  her vatandaşın temel görevi olmalıdır.

   Bazı aklı evvellerin dediği gibi, halkın cahil olduğu ve gerçekleri bilmediği, doğru karar veremeyeceği iddiası,  aslında kendi isteklerinin, düşüncelerini savunanların millet tarafından seçilmeyeceğini bilmelerinden kaynaklanıyor.

                                                         ****      ****      ***

  Geçmişte Millet olarak yaşadığımız, Darbeler, muhtıralar. Post modern darbeler,  Bildirilerle halkı korkutmalar, Bütün hukukçuların dediği gibi 367 rezaleti vb. Oluşumlara rağmen Milletimiz Demokrasiye gönülden bağlandı ve inandı.

    Bütün Seçimlerde olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerine de bu inançla gidiyoruz. Sandığın Adaletli sonuçlarını şimdiden kabul ederek, SAVAŞA değil, kavgaya değil,  Mahalli SEÇİMLERE gidiyoruz. 

  Türkiye Cumhuriyetimize Vatandaşlık kimliği ile bu ülkeye bağlı insanların arasında her kesin oyunun eşit olduğunu kabul ederek seçimlere gidiyoruz. Kendi içimizden, Vatandaşlarımız arasından birilerini 5 yıllık süre için Yönetici seçeceğiz. 

   Milletimiz her seçim sonucunda engin ferasetini göstermiştir. Onu kelime oyunları ile yanıltmaya çalışanları,  yalan ve sanal gündemlerle kafasını karıştıranları,  hep hayal kırıklığına uğratmayı başarmıştır.

   Aziz Milletimiz diye başlayan, Milletten güvenoyu ve Ondan 5 yıllığına vekâletini (oyunu) isteyen bütün siyasetçiler! LÜTFEN kendinizi Milletimize ve Kendinize yakışır bir şekilde anlatın. Gençler ve çocuklar sizi dinliyor. Sizi Örnek alıyorlar.  LÜTFEN! mahalle kavgasında söylenmeyecek sözlerle birbirinizi tarif etmeyin. SAVAŞA DEĞİL MAHALLİ SEÇİMLERE gidiyoruz.

* Şüphesiz İçinde yaşadığımız Vatanımızın  bize sunduğu nimetlerin,  güzelliklerinin yanında , Coğrafyamızın bize yüklediği Büyük Güvenlik sorunlarımız var.. Ekonomik sorunlarımız var.. Üretim ve İstihdam sorunlarımız var. V.b.Seçime katılan Partiler ve Yerel yönetime talip olanlar bu sorunlara nasıl çözümler üreteceklerini anlatarak yarışmalı ki, Seçmen olarak bizlerde gerçekçi kararları verebilmeliyiz. Sorunlarımıza nasıl çözümler üreteceksiniz?  Hangi projeleri uygulayacaksınız? İnanın Anlattıklarınız  kavga Gürültü arasında kaynayıp gidiyor.. Anlaşılmıyor.

                                            ***    ***    ****

   31 Mart 2019 Mahalli seçimlerine diğer seçimlerden farklı giriyoruz. Kanunda Yeri olmamasına rağmen,  partiler bilerek gayrı resmi ittifaklarla giriyorlar. Yeni sistem inşallah hayırlara vesile olur. Zorunlu olarak kanunsuz da olsa kurulan ittifaklar inşallah milletimize hayırlı olur.

   Unutmayalım ki Demokrasilerde yönetme yetkisi halka aittir. Vatandaşlar 5 yıllık süre için kendi yetkisini seçilenlere devreder. Yani yetki halkındır, hakem halktır. Bütün Vatandaşlardır.  Demokrasi, yapılan hataların düzeltilebildiği yegâne rejimdir.

  Cahil darbeci generallerin hatalarını,  ihtiraslı ve halktan kopuk aydınların ve yöneticilerin hatalarını düzeltecek formülü, Demokrasinin dışında bugüne kadar hiçbir siyasal sistem bulamamıştır.

    DEMOKRASİ İÇİNDE ÇARE TÜKENMEZ!  Demokrasi tarihimiz, Milletimizin her Seçimde ferasetli ve gerçekçi karalar aldığını ispat etmiştir. 31.Mart 2019 yerel seçimlerinde de inşallah bunu ispat edecektir.

   Bir ağaç gibi tek başına ve hür bir irade ile sandığa gidecek ve bir Orman gibi Kardeşçesine sandıktan çıkmayı başaracaktır İnşallah.

  Dostlarımız sevinecek Düşmanlarımız hayal kırıklığına uğrayacaktır.

-Sandıkların sesi gür çıkmalı.

-Sandıkların gür sesi, Demokrasi düşmanlarının yüreğine korku salmalı.

-Sandık sonuçları kimseye Halkın seçtiklerini değiştirme cesareti vermemelidir.

-Sandıkların sesi Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir! Gerçeğinin ispatı olmalıdır.

   Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart 2019 Yerel seçimlerin Ülkemize Milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Selam ve dua ile...