Halil YOLDAŞ

halil.yoldas@hotmail.com

SEVGİLİ GENÇLER!

Sizler, bu milletin ve bu ümmetin tek ve son ümidi olarak, geleceğimizin yıldızları olmak mecburiyetindesiniz

Çünkü bu milletin geleceğinin teminatı, kendini iyi yetiştirmiş gençler olacaktır. Bu ümmetin altın çağı kabul edilen asr-ı saâdette, Efendimizi görmekle şereflenmiş Sahabelerin her biri gökteki yıldızlar gibi oldular. Peygamberimiz onlar için; “Esbabım gökteki yıldızlar gibidir. Onlardan hangisine uyarsanız, hidayete kavuşur, doğru yolu bulursunuz.” buyurmuşlardı.
 

Kendini Milletine, insanlığa ve Dinine hizmete adayan her gencimiz, Genç sahabelerinin temiz hayatlarını kendisine örnek edinmelidir. Onlar gibi olan Müslüman, Allahü teâlânın emirlerine ve devletinin kanunlarına itâat eder. İlahi Emre uymamak günah, Kanuna uymamak suç olur. Olgun Müslüman, günah olan işleri yapmaz ve suç işlemez. Müslüman, iyi insan demektir. Elinden dilinden Diğer insanların emin olduğu kişidir.  Müslümanların kardeş olduklarını bilir. Vatanını, milletini ve bayrağını sever. Herkese iyilik eder. Gayrimüslimlere, turistlere, kâfirlerde dâhil hiç kötülük yapmaz. Müslüman bir genç Din bilgilerini ve fen bilgilerini, çağdaş bilgileri iyi öğrenir. Çocuklarına, tanıdıklarına da öğretir. Helâl kazanır. Kimsenin hakkına dokunmaz. Böyle olan Müslüman’ı Allah da sever, kullar da sever.
 

Güzel ahlâk sahibi olan ve zamanının fen bilgilerinde yükselmiş olan Müslüman’a medenî insan denir. Medenî bir insan; her şeyden önce, güzel ahlâklı, dürüst ve çalışkandır. Önce din terbiyesi almış, fen bilgilerini de öğrenmiştir. Sözü özü doğrudur. Rabbim Gençlerimize cesaret ve feraset versin. Rabbin Gençlerimizi Nefislerinden, Şeytanın şerrinden ve şeytanlaşmış insanların şerrinden korusun ve muhafaza eylesin. Amin..halil.yoldas@hotmail.com.