ÖzgürİGC Grubu’ndan çağrı

ÖzgürİGC Grubu’ndan çağrı

Sosyal destek İzmirli gazetecilerin de hakkı 

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 25 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan olağan genel kurulu öncesi ÖzgürİGC Grubu proje ve önerilerini açıklamaya devam ediyor. Özgür İGC Grubu adına açıklama yapan Mustafa Yılmaz, “İzmirli gazetecileri İGC çatısı altında daha fazla dayanışmaya ve sosyal destek alma hakkına kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. 

 

Özgür İGC Grubu’nun açıklaması şöyle:  

 

 

Dokuz Eylül Gazetesi’nin yıllık kârının en az yüzde 20’si İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyelerine sosyal destek ve yardım olarak dağıtılacak. Bu sosyal destek ve yardımların hangi yöntemlerle kimlere dağıtılacağı İzmir Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde kurulacak “Gazeteciler Meclisi” kararı ile belirlenecek.  

 

Emekliye ayrılan büyüklerimize, çalışan üyelerimize ve işsiz kalan meslektaşlarımıza nitelikli sağlık hizmetlerinin sunulması için çalışılacak. Cemiyetimiz bünyesinde kurulacak sağlık komisyonu aracılığıyla yürütülecek çalışmalar ile özel hastaneler ile anlaşmalar genişletilecek, indirimli ya da ücretsiz check-up hizmeti için olanaklar araştırılacak. Devlet hastanelerinden de üyelerimizin kolaylıkla hizmet alması için gerekli tedbirler alınacak. 

 

Üyelerimizin uygun fiyatlara genel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerine erişimi için gerekli girişimler yapılacak. 

 

Gümüldür’deki tesisler bakımlı hale getirilecek, elden geçirilecek ve üyelerimize yakışacak fiziki koşullara ulaşması sağlanacak.  

 

Tesisler, üyelere hizmet için mayıs ve ekim ayları arasında olmak üzere 6 ay açık hale getirilecek, talep gelirse bu süre 12 aya uzatılacak. İGC üyesi olmayan genç gazetecilerin de tesislerden yararlanmasının önü açılacak.  İzmirli gazetecilere daha uzun süre hizmet verecek tesislerin maddi getirisi de yükseltilmiş olacak. 

 

Karataş’taki lokalimiz, yeni işletme anlayışı ile üyelerimize daha kaliteli hizmet sunar hale getirilecek.  Lokalde sunulacak diğer hizmetler, yine üyelerimizin talebi doğrultusunda anket sonucu ile belirlenecek. 

 

Meslektaşlarımızın çocuklarının eğitimi için anaokulları ve özel okullarla iş birliği olanakları araştırılacak.  

 

İzmirli gazetecileri İGC çatısı altında daha fazla dayanışmaya ve sosyal destek alma hakkına kavuşturacağız. 

 

Özgür İGC Grubu adına Mustafa Yılmaz 

Kategorideki diğer haberler