Mehmet Halit İLHANCAN

mehmethalitilhancan23@gmail.com

GENÇLİĞİN YENİ VİZYONU EYYÜP KADİR İNAN

İzmir AK Parti Gençlik kollarından Türkiye’nin AK Gençlik Kolları Başkanlığına uzun bir yolda emin adımlarla ilerleyen bir gencin öyküsünün adı oldu ;

Eyyüp Kadir İnan

 

1993 yılında Şanlıurfa Siverek’te dünyaya gelen Eyyüp Kadir İnan’ı, 2015 – 2018 yılları arasında yaptığı Milletvekili danışmanlığı sırasında tanımıştım. O zaman bile emin adımları, özellikle dik duruşu ve liderlik vizyonu kendini belli etmişti.

 

İzmir İl Gençlik kolları yönetim kurulu üyeliğinden sonra yaptığı çalışmalar sonrasında il yönetiminde çeşitli görevleride başarılı bir şekilde yürüttü.

 

Bu çalışmalar sırasında genç partili arkadaşları tarafından sevilen bir sima olan İnan, bununla birlikte İl yönetimi ile uyumlu çalışmaları ile dikkatleri çekmeyi başardı. İzmir’de yaptığı bu başarılı çalışmaların Parti Genel Merkezinin dikkatini çekmesi fazla uzun sürmedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından Gençlik Kolları Genel Başkanlığına atandı.

 

Genç yaşında edindiği siyasi tecrübe ve bakış açısı ile AK Gençliği 2023 vizyonuna hazırlama gibi önemli bir görev üstlenmiş oldu.

 

Genel seçimlerde önemli vazifeler verileceğini düşündüğüm Eyyüp Kadir İnan’ın, siyaset yolunda başarılı çalışmalar yapacağını düşünüyorum.

 

 

Eğitim hayatını tamamladığı şehirimize eminimki vefasını gösterecektir. Bunun yanı sıra bu yolda çalışma ve hizmetleri ile Türk siyasetinde önemli bir yer edineceği ve adından sıkça söz ettireceğini düşünüyorum.

 

Siyaset içerisinde gençlere önem ve görevler verilmesinden  yana bir vatandaş olarak, sayılarının artmasının gerektiğini söylemek istiyorum. Bunun en önemli örneklerinden, haklılığımın göstergelerinden biriside düşmanlarımıza korku salan SİHA’ların başında olan Selçuk Bayraktar’ı gösterebiliriz.

 

Çıktıkları bu yolda gençlerimize başarılar diler, teşekkürlerimi sunarım. Allah bu gençlerimizin sayısının artmasını nasip eylesin.

 

Bu vesile ile içerisinde bulunduğumuz mübarek Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ederim.

 

Selam ve Saygılarımla….