Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim 20 Haziran 2018 04:38
GÜNDEM | EGE | İZMİR | SİYASET | EKONOMİ | DÜNYA | SPOR | YAZARLAR
   
TÜRKİYE  |  Sağlık  |  Kültür -Sanat  |  Teknoloji  |  Eğitim  |  Yaşam
Kuşadası’nda otomobil yayaya çarptı     Bakan Eroğlu Afyonkarahisar’da     69 hektarlık alana 100 bin fidan dikilecek     Göztepe sezonu 27 Haziran’da açacak     Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi     Konak’tan asfalt seferberliği     İzmir tarımda şaha kalktı     Fotoğraf sevdası canından etti     İzmir’de parkta korkutan yangın     Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı     Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"     Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı     Tünelde ölümüne selfie     Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti     Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti     Ödemiş’te kiraz festivali     Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor     Çöp ev Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi     Vatandaşların bayram telaşı     Tabip Odasından sağlıkta şiddet açıklaması    
  Rektör Budak, “Üniversite-sanayi işbirliklerine tüm birikimimizle hazırız”
Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. Bölgenin ve ülkenin öncü yükseköğretim kurumlarından olan Ege Üniversitesi’nin (EÜ) üretim sektörleriyle işbirliklerine büyük önem verdiklerini söyleyen Prof. Dr. Budak, yeni dönemde bu hedefe dönük önemli adımlar atacaklarının altını çizdi.
23 Mayıs 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

 Bölgesindeki sanayi kuruluşlarını çatısı altında toplayan EBSO yönetimini ziyaret eden Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin bölgenin önceliklerini bilen, ürettiği bilgiyi üretim sektörlerinin kullanımına sunmaya hazır, güçlü bir akademik yapıya sahip olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Budak, “Üniversitede oluşan bilimsel birikimi topluma aktarmak yeni dönemde en önemli hedeflerimiz arasında. Bu aktarımda önceliklerimiz arasında sanayici ve KOBİ’ler de var. Ülkemizin ekonomik açıdan refaha ulaşmasının yollarından biri olan üniversite-sanayi işbirlikleri için üniversite olarak bütün birikimimizle hazırız. Bu amaçla karşılıklı görüşmelerimizi sürdüreceğiz” dedi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye’nin ekonomide sıçrama yapabilmesi için katma değeri yüksek üretim ve ihracatın gerçekleştirilmesinin ancak üniversite-sanayi işbirliğiyle mümkün olabileceğine vurgu yaptı. Başkan Yorgancılar, EBSO ile EÜ’nün 1986 yılında ÜSİGEM ile başlayan ve bugün ÜSKK ile devam eden işbirliğinin Türkiye’ye örnek oluşturduğunu kaydetti. Yorgancılar, “ Dr. Necdet Budak’ın üniversite-sanayi işbirlikleri konusunda gösterdiği bu olumlu yaklaşımı çok önemsiyoruz. Bir sanayici olarak Ege Üniversitesi Rektörü’nün bizimle aynı yönde düşündüğünü görmekten mutlu oldum. EBSO yönetimi olarak, Ege Üniversitesi ile işbirlikleri konusunda yoğun bir çalışma dönemine gireceğiz. Yaptıkları bilimsel çalışmaların ürüne dönüşebileceğini düşünen akademisyenlerle sanayicileri buluşturmayı ve hızlı bir şekilde sonuçlar almayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Ender Yorgancılar, EBSO’nun bölge üniversiteleriyle oluşturduğu Üniversite ve Sanayi Koordinasyon Kurulu, üniversite öğrencilerinin iş yaşamına hazırlanmaları amacıyla EÜ ile birlikte yürütülen Teknoloji Transfer Ofisi, EBIC-Ege projelerindeki işbirliklerinin yanı sıra, Sanayi 4.0 kapsamındaki Eğitim 4.0 ile Akıllı Bakım konularındaki ortak çalışmaları da gündeme getirdi.

 

Özgener’e ziyaret

 

Dr. Necdet Budak, yaklaşık bir ay önce seçilen İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’i de ziyaret etti. Ziyarete İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Özlem Önder, aynı fakültede öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Lenger ile EÜ Bilim- Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) Müdür V. Prof. Dr. Hasan Yıldız da katıldı. Ege Üniversitesi’nin bilgi birikiminin paylaşılmasına yönelik neler yapılabileceği ilgili sunumun ardından Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi’nin ciddi bir bilgi birikimi ve akademik kadrosu var. Birikimimizi, kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz için her alanda paylaşmaya hazırız. Yeni projelerin hayata geçirilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

 

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Özgener de işbirliğine açık olduklarını, yeni ve ileriye dönük projeler geliştirmek istediklerini söyledi.

Okunma Sayısı : 124

+ Benzer Haberler
Aliağa’da çöp konteynerleri yeniledi
    »    
Konak’tan asfalt seferberliği
    »    
İzmir tarımda şaha kalktı
    »    
Fotoğraf sevdası canından etti
    »    
İzmir’de parkta korkutan yangın
    »    
Yıldırım İzmir’de seçim maratonuna başladı
    »    
Başkan Kocaoğlu: "Birlikte dağları deviririz"
    »    
Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı
    »    
Tünelde ölümüne selfie
    »    
Hamza Dağ, Foça’yı ziyaret etti
    »    
Dağ, Foça Fransız Tatil Köyü’nü ziyaret etti
    »    
Ödemiş’te kiraz festivali
    »    
Aliağa’da satranç kayıtları başlıyor
    »    
doğumdan 7 saat sonra hayatını kaybetti
    »    
24 Haziran diğer seçimlerden daha önemli
    »    
Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
    »    
İzmir’de mega endüstri bölgesi projesi
    »    
1 ton yaş koza beklentisi
    »    
Toplu ulaşım hizmetlerinde yüzde 50 indirim yapacak.
    »    
Ova Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı
    »    
İzmirlilik ruhunu devam ettirelim
    »    
Nafiz Gürman Pazar Yeri inşası hızla devam ediyor
    »    
Aliağa da Trafik kazası: 1 yaralı
    »    
Damadına kurşun yağdırdı
    »    
Başbakan Yıldırım canlı yayında soruları yanıtladı
    »    
Sabuncubeli Tünelleri’ni hizmete açtı
    »    Halil Yoldaş
Bülent Ertekin
Abdülvahit KOÇ
Dr.Ahmet ERDİNÇLİ
Ergun Dur
Ercan ULUPINAR
Hatice Eylem Koç
Denizay BÜYÜKDAĞ
Fatih YILMAZ
A.Levent Ertekin
Lale Yılmaz Ertekin
Çetin Özsağlamlar
Ahmet Doğruyol
Murat Balanlı
Mahir Eyüboğlu
İlknur Peder
bu hafta | bu ay

Tüm Hakları Saklıdır © 2013

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Anasayfa  |  Favorilerime Ekle  |  Künye  |  Sitene Ekle  |  Arşiv  |  İletişim
Grafikhane  |  Asersoft