SINAVSIZ ÜNİVERSİTE FIRSATI

Çift dal profesörlük ünvanıyla dünyanın sayılı akademisyenleri arasında bulunan Prof. Dr. Erdal Fırat, sınava girmeksizin üniversite eğitimi almak isteyenler için, uluslararası eğitim imkanı sunduklarını söyledi.

Üniversite eğitimi alarak hayata atılmak isteyen gençler ve bazı zorunluluklar nedeniyle üniversite eğitimini yarım bırakanlar veya hiç üniversiteye gidememiş olanlar için büyük bir fırsat sunuyor olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen IQY Teknik Üniversitesi Türkiye Dekanı Prof.Erdal Fırat, hemen hemen her bölümün eğitimini sunduklarını söyledi.

Çok cazip koşullarla mühendisliklerden, hukuk, sosyoloji ve psikoloji gibi birçok alana kadar üniversite eğitimi sunduklarını ifade eden Prof.Dr. Fırat, atadıkları danışman akademisyenler vasıtasıyla uzaktan eğitim koşullarını da kolaylaştırdıklarını ifade etti.

IQY Teknik Üniversitesi’nin dünyanın en saygın ve köklü geçmişe sahip üniversiteleri arasında bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Erdal Fırat, arzu eden öğrencilerini 3. sınıftan itibaren üniversitelerinin kampüslerinde eğitimlerini sürdürebileceklerini anlattı.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMİ DE VAR

Üniversiteleri bünyesinde tezli ve tezsiz yüksek lisans ile doktora eğitimi de verdiklerini anlatan Prof. Dr. Erdal Fırat, “Öğrencilerimiz mevcut iş yaşantılarından kopmadan üniversite eğitimlerini sürdürebiliyorlar. Bu koşullar, sunduğumuz eğitim imkanının cazibesini artırıyor. Sorumlu olduğumuz bölge Türkiye ve Türkiye sınır komşuları olarak belirlenmiş durumda. Üniversite eğitimini, ulaşılması zor, meşakkatli bir süreç olmaktan çıkardığımız için mutluyuz.” dedi.

 

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.