AK PARTİLİ BAŞDAŞ’TAN KONAK BELEDİYESİ’NE ZAM TEPKİSİ!..

AK PARTİLİ BAŞDAŞ’TAN KONAK BELEDİYESİ’NE ZAM TEPKİSİ!..

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, 'Gel vatandaş gel, zamlara gel! Sosyal belediyeciyiz diye geçinen Konak Belediyesi’nden esnafa ve vatandaşa özel, yüzde 100’e varan zamlar!' ifadeleriyle Konak Belediyesi yönetimine tepki gösterdi.

Konak Belediyesi’nin esnafa ve toplumsal hizmetler için aldığı tarife ücretinin arttırılmasına sert tepki gösteren AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, “Gel vatandaş gel, zamlara gel! Sosyal belediyeciyiz diye geçinen Konak Belediyesi’nden esnafa ve vatandaşa özel, yüzde 100’e varan zamlar!” ifadesini kullandı.

YÜZDE 100’E VARAN ZAMLAR

Başdaş, ruhsat işlemleri, işgaliye ücretleri, pazaryerleri, evlilik işlemleri, nikah salonları gibi hizmetlere yüzde 100’e varan zamlar geldiğinin altını çizerek, “Kendisine halkçı diyenlerin halkçılığının ne kadar sözde kaldığı bu zamlardan anlaşılıyor” sözlerine yer verdi.

Konak Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğe yaptığı vurgunun tutarsız olduğunu kaydeden Başdaş, Ruhsatlara, işgaliyeye, pazar yerlerine, evlenmeye çalışan gençlerin nikah harçlarına, düğün salonları fiyatlarına fahiş zamlar yapan Konak Belediyesi’nin sosyal belediyecilik maskesi düştü! Belli ki yüzde 100 zam yapmaktan utanacak bir yüzleri yok! Nerede sosyal belediyecilik nerede demokratlıkları?” görüşünü aktardı.

SORUMSUZLUK DİZ BOYU

Hükümetin vatandaşı küresel ölçekte etkileyen ekonomik daralmadan korumak için çözümler ürettiğini belirterek, “Hükümetimiz, küresel daralmanın yansımalarını minimize ederken, zam üstüne zam bindiren belediyeye bakın! Vatandaşı hiç düşünmedikleri zam oranlarına da yansımış. Hizmet deseniz sıfır! Sorumsuzluk diz boyu!” açıklamasını yaptı.

KONAK’I BU BELEDİYEDEN KURTARACAĞIZ

Konaklılara çağrıda bulunan Başdaş, “Bunların halkçılığı da demokratlığı da sahte. Konak halkı, İzmir’in en bilinen merkezi ilçesinde yaşamasına rağmen hala hak ettiği hizmeti görmüyor. Konaklı hemşehrilerimi, kendilerine yük olmaya sorumsuzca devam eden bu belediyeden kurtaracağız. 2023’te zafer zaten bizim! 2024’te de zafer AK Belediyecilikle tüm Konaklı hemşehrilerimizin olacak” dedi.

Kategorideki diğer haberler