GAZETECİ KENAN TOKGÖZ’E 25. YIL BERATI…

GAZETECİ KENAN TOKGÖZ’E 25. YIL BERATI…

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nin meslekte 25 yılını ve üyelikte 15 yılını dolduran gazetecilere “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği Beratı” takdim töreninde Genel Yayın Yönetmenimiz İGC üyesi Kenan Tokgöz de belgesini aldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, meslekte 25 yılını ve üyelikte 15 yılını dolduran toplam 176 gazeteciye “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği Beratı” takdim etti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin geçtiğimiz aylarda faaliyete açtığı Uluslararası Basın Merkezi'nde düzenlen törende İGC Başkanı Dilek Gappi ile İGC Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere önceki başkanlar Atilla Sertel ve Misket Dikmen, emekli İletişimci Öğretim Üyesi gazeteci Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı ve çok sayıda İGC üyesi gazeteci hazır bulundu. Törende gazetecilik mesleğini yaklaşık 30 yıldır başarı ile ifa eden kurumumuz Ege Manşet Gazetesi ve www.egemanşet.com Genel Yayın Yönetmeni Kenan Tokgöz’e de “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği Beratı” takdim edildi.

KENAN TOKGÖZ KİMDİR?

Memleketi Konya'nın Sarayönü ilçesinde ilk, orta ve lise öğrenimlerini tamamladıktan sonra İstanbul'da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimi alan (1991-1995) Kenan Tokgöz, gazeteciliğe üniversite yıllarında stajer olarak Konya'da Merhaba Gazetesi’nde başladı (1993). İstanbul’da Türkiye Gazetesi’nde (1994) stajer muhabir statüsünde mesleki faaliyetlerine devam eden Tokgöz, profesyonel anlamda gazeteciliğe ise basın sigortalı olarak İstanbul’da Milli Gazete'de muhabir olarak devam etti (1995). 1998-2001 yılları arasında İzmir'de Millî Gazete Ege Bölge Temsilcisi olarak görev yaptı. 2002-2010 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi görevini üstlendi. Eğitimi ve gazetecilik mesleğindeki kariyeriyle 18 Nisan 2011 tarihinde Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü olarak atandı. İzmir'de Gediz Üniversitesi'nde Kurumsal MBI yüksek lisansını tamamladı (2013). 29 Eylül 2016 tarihine kadar Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü olarak basın sektörüne başarı ile hizmet etti. 2015-2016 yıllarında Basın İlan Kurumu'nu temsilen üye olarak seçildiği Zafer Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu'nda Başkan Vekilliği görevini de üstlendi. Yaklaşık 30 yıldır faaliyette bulunduğu basın sektöründe basın kartı hakkını elde etmiş bir gazeteci olarak İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Kenan Tokgöz, halen kurumumuz Ege Manşet Gazetesi ve www.egemanset.com Genel Yayın Yönetmeni olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmektedir. Tokgöz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.