BORNOVA’DA İLETİŞİMİN MERKEZİ OLDU

BORNOVA’DA İLETİŞİMİN MERKEZİ OLDU

Bornova Belediyesi’nin istek, öneri ve şikayetleri tek noktada toplayarak çözüme ulaştırmak amacıyla kurduğu İletişim Merkezi ilçenin nabzını tutuyor. Yaklaşık 11 aydır faaliyetlerini sürdüren merkezde 50 binin üzerinde sorun ve talep çözüme kavuşturuldu.

Bornova Belediyesi’nin Bornovalıların istek, öneri ve şikayetlerini tek noktada toplayarak çözüme ulaştırmak amacıyla kurulan İletişim Merkezi sisteminin iş ve çalışmalara hız getirdiğini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Sistem ile gelen talepleri ölçebiliyor, sınıflandırıp ihtiyaç analizi yapabiliyoruz. İşlerimizi planlarken verimimizi arttırıyor. Bornovalıyı talebinin her aşamasında bilgilendiriyor, konu çözüme ulaşana kadar yanında oluyoruz. Bornovalının İletişim Merkezi’ne yaptığı başvuru sayısındaki artış, burada yapılan çalışmadan memnun kalındığını gösteriyor” diye konuştu.

HER KANALDAN İLETİŞİM

Bornovalıların talep ve şikayetlerini saha ekipleri ve karşılama hizmetiyle yüz yüze ya da 0232 999 1919 numaralı telefon ve whatsapp hattıyla dinleyen İletişim Merkezi ekipleri, sorunları ilgili müdürlükte takip ederek 48 saat içinde Bornovalıya bilgi veriyor. Saha ekipleri ise Bornova genelinde dolaşarak sorunlar yerinde tespit edilirken, bu ekipler çeşitli konularda yaptıkları anketlerle Bornovalının görüşlerini de alıyor.

Bornova Belediyesi’ne gelen taleplerde en çok kullanılan kanal Çağrı Merkezi hattı oldu. Bir yılda gelen taleplerin 28 çağrı merkezi üzerinden ulaşırken 9 bin talep ile whatsapp onu takip ediyor.

EN ÇOK CAN DOSTLAR İÇİN ARANDI

Bornova Belediyesi İletişim Merkezi bir yıl içinde en çok başvuruyu Veteriner İşleri aldı. Hasta ve yaralı hayvanlara yönelik 13 binin üzerinde başvuruyu kaldırım ve yolların bakım ve onarımı ile moloz alımı ile ilgili talepler izleri. En çok başvuru ise Kazım Dirik, Erzene, Atatürk ve Evka 3 Mahallelerinden gerçekleşti.

GÜÇLÜ İLETİŞİM AĞI

İletişim Merkezi projesi ile Bornovalıların hayatını kolaylaştırdıklarını ifade eden Başkan İduğ, “İletişim ağımızı tek merkezde toplayarak daha da güçlenmesini sağladık. Belediyemize gelen şikayet ve talepleri bir havuzda toplayarak oradan çözüm için gerekli birimlerimize gönderiyoruz. Bornovalılar bu sayede belediyeye gelmeden, telefon, internet ve sosyal medya aracılığı ile sorunlarını bize iletirken aynı zamanda yaptıkları başvurunun sonucu konusunda da bilgileniyorlar” dedi.

Kategorideki diğer haberler