Efes Selçuklu çocuklardan Çağdaş Türk Bestecileri resitali

Efes Selçuklu çocuklardan Çağdaş Türk Bestecileri resitali

“Çağdaş Türk Bestecileri” piyano resitalinde dinleyicilere müzik ziyafeti yaşatan Galina Gül’ün öğrencileri Çağdaş Türk Bestecilerinin eserlerine tuşlarla hayat verdi...

Efes Selçuklu çocuklar “Çağdaş Türk Bestecileri” piyano resitalinde dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Toplantı Salonu’nda düzenlenen piyano resitalinde Galina Gül’ün öğrencileri Çağdaş Türk Bestecilerinin eserlerine tuşlarla hayat verdi.

Müzik dağarcığımızda önemli bir yere sahip eserlerin çocuklar tarafından başarılı bir performansla icra edildiği resitali dinleyenler arasında Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de vardı. Galina Gül ve tüm öğrencilere başarılı performansları için teşekkür eden Başkan Ceritoğlu Sengel; “Bu sahne İlham Veren Kentin ilham veren çocuklarının olduğunun kanıtı oldu. Galina Gül’ün Efes Selçuk’a ve çocuklarımıza olan emeği yadsınamaz. Emeğinize sağlık, çok teşekkür ediyorum. Burada bir müzik ziyafeti dinlerken Çağdaş Türk Bestecilerinin kimler olduğunu ve hayatlarının da aslında bize ilham olduğunu da öğrendik. Bugün geleceğin piyanistleri başlığı altında çıktığınız için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.