Karşıyaka’da elektronik iş yeri ruhsatı dönemi başladı!

Karşıyaka’da elektronik iş yeri ruhsatı dönemi başladı!

Karşıyaka Belediyesi, pandemi koşullarında belediye binasına gelişleri azaltmak ve vatandaşların belediye hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla işyeri açma ve çalışma ruhsat alımları için başvuruları artık internet ortamında kabul ediyor.

Vatandaşların belediye hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bir çok hizmeti dijital olarak sunan Karşıyaka Belediyesi, önemli bir hizmeti daha hayata geçirdi. Pandemi koşullarının da etkisiyle hem belediye binasına gelişleri azaltmak hem de vatandaşların işini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen elektronik ruhsat uygulaması ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı alımları için başvurular artık online olarak yapılacak.

E-Ruhsat hizmeti ile Karşıyaka’da işyeri açmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına gitmek zorunda olmadan bilgisayar üzerinden gerekli evrakları öğrenerek ilk başvurularını yapabilecek. Ruhsat almak isteyenler https://www.karsiyaka.bel.tr/ adresi üzerinden e-belediye uygulaması içinde bulunan e-ruhsat bölümünde belirtilen evrakları tamamlayarak başvuruda bulunabilecek. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından incelenen başvurulara göre vatandaşlara bilgi verilecek, vatandaşlar süreç tamamlandıktan sonra başvurularının onaylanması durumunda belediyeye gelip ruhsatlarını teslim alabilecek.

ŞEFFAF VE GÜVENİLİR

Oluşturulan dijital altyapı ile vatandaşlar başvurularını takip edebilecek, süreç tamamen şeffaf bir şekilde ilerleyecek. SMS entegrasyonları ile başvuru sahipleri tüm süreçlerden bilgilendirilecek. Ayrıca QR kod sistemi ile hem güvenilirlik sağlanmış olacak hem de süreç daha hızlı işleyecek.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.