SEFERİHİSAR BELEDİYESİ BEYLER ZEYTİNYAĞI FABRİKASI SEZONU AÇTI

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ BEYLER ZEYTİNYAĞI FABRİKASI SEZONU AÇTI

Günlük 20 ton zeytin sıkımı yapabilen Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası faaliyete başlarken kendi imkânları ile zeytinlerini getiremeyen üreticilerin zeytinlerinin yerlerinden alındığı da belirtildi.

S.S. Seferihisar Doğanbey Kalkınma Kooperatifi işbirliğinde Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytinyağı üretimi başladı. Fabrikada günlük 20 ton zeytin sıkımı yapılabiliyorken zeytinini kendi imkânları ile getiremeyen üreticilerin zeytinleri yerlerinden alınıyor.

Seferihisar’ın en önemli değerlerinden olan zeytini en iyi standartlarda işleyerek zeytinyağı üreten Seferihisar Belediyesi, fabrikada üretici destekli çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

Belediye, zeytinini kendi getiren üreticiye yüzde 8, zeytinini yerinden aldığı üreticiye ise yüzde 12 payla sıkım yapıyor.

“ZEYTİNE VE ZEYTİN ÜRETİCİSİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Bu bereketli topraklarda böyle büyük bir hazineyle yaşadığımız için çok şanslıyız. İlçemizin en önemli değerlerinden biri olan zeytine ve zeytin üreticimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Üreticilere fayda sağlamak adına belediye olarak yağ karşılığı ürünün yüzde 8’ini alıp yüzde 92’sini üreticiye bırakarak üreticinin gelirini arttırıyoruz” dedi.

Kategorideki diğer haberler