Şengül: İzmir’in Gözlerini Açacağız

Şengül: İzmir’in Gözlerini Açacağız

Şengül “İzmir’i ve sıkıntılarını çok iyi bilen, çözüm projeleri hazır olan adaylarla, 30 ilçede sahaya çıkacağız. İzmir’in gözlerini açacağız."

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, ‘Kentteki Binali Yıldırım sevgisi sürüyor, onu aratmayacak bir adayla seçim yarışına gireceğiz” sözleriyle başlayan Aydın Şengül “İzmir’i ve sıkıntılarını çok iyi bilen, çözüm projeleri hazır olan adaylarla, 30 ilçede sahaya çıkacağız. İzmir’in gözlerini açacağız. ‘Dile benden ne dilersen İzmir’ diyeceğiz” Sözleriyle İzmirlilere mesaj verdi...

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olmayacağını açıklamasının ardından yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritasını anlatan AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, "İzmir'i ve sıkıntılarını çok iyi bilen, çözüm projeleri hazır olan adaylarla, 30 ilçede sahaya çıkacağız. İzmir'in gözlerini açacağız. 'Dile benden ne dilersen İzmir' diyeceğiz" dedi, şöyle devam etti:

 

SIRRIMIZ EKİP ÇALIŞMASI

"AK Partili belediyelerin başarısının altında ekip çalışması yatıyor. Bir kişi kentin geleceğini belirleyemez. Kocaoğlu kendine göre bir yol çizdi, kent için bir şeyler yapmaya çalıştı ama her şeyden önce İzmir'de CHP'li ilçe belediyeleri ve Büyükşehir arasında uyum yoktu. Biz belediyelerimizi sorgularız. Türkiye genelinde Büyükşehir başkanlarımız iki ayda bir buluşur, kendi sorunlarını konuşur. Daha önce o sorunu yaşamış ve çözmüş bir şehir varsa tecrübelerinden faydalanılır."

İzmir'deki seçmenin yerel seçimlerde genel seçim mantığıyla hareket ettiğini ve ideolojiye oy verdiğini sözlerine ekleyen Şengül, "Artık yerel ve genel seçim ayrışması başladı. Şahıslar ve projeler ön plana çıkıyor" dedi.

 

'ADAY OLMAYACAĞIM'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, "Ben istemiyorum ama teklif gelirse değerlendireceğim denir, ancak ben öyle demeyeceğim. Aday olmayacağım. Şu anda kazanabilmek için en iyi adayı belirlemeye çalışıyoruz. Teşkilatlarda uzun süre görev almam, İzmir'i tanıyor olmam nedeniyle insanlar bu görevi bana yakıştırıyor. Benim tek amacım, AK Partili bir kişinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olması" dedi.

 

'TRAMVAYI KALDIRACAĞIZ'

AK Parti'nin Büyükşehir'i kazanması halinde Tramvayı kaldıracaklarını yineleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, "Bunun yanı sıra hava kirliliği problemi var, doğalgaz her tarafa tam anlamıyla ulaşmadı. En son yaşadığımız koku problemini de unutmayalım. Bu sıkıntılar, büyük bir şehre yakışmaz. Bazı mahalleler kanser hücreleri gibi kentin etrafını sarmış. Onlarla ilgili ciddi projelerimiz olacak" diye konuştu.

Kategorideki diğer haberler