... ve Buca Metrosu’nun temeli atıldı

... ve Buca Metrosu’nun temeli atıldı

"İzmir’in dağlarında çiçekler çok açtı ve açmaya devam edecek” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli alkışlar ve konfetiler eşliğinde atıldı.

İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atıldı. “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarıyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu “Baskılara rağmen belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Tunç Başkanımız da diğer belediye başkanlarımız da bütün baskıları aşarak görevlerini sürdürüyorlar.  İzmir’in dağlarında çiçekler çok açtı ve açmaya devam edecek” dedi.


İzmir tarihi bir güne tanıklık etmenin gururunu yaşıyor. Kentin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli bugün Buca Şirinyer’de kurulan tören alanında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atıldı. Törene Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, CHP yönetimi, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, partilerin il başkanları, meslek odalarının, sendikaların, kooperatiflerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve on binlerce İzmirli katıldı.

İzmirliler Buca’ya akın etti

Sadece ulaşım projesi değil aynı zamanda bir istihdam kaynağı olan yatırımın temel atma töreni için İzmirliler, Buca’ya akın etti ve tören alanını hıncahınç doldurdu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yurttaşların ilgisi büyük oldu. Kılıçdaroğlu alana “İzmir seninle gurur duyuyor”, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ile giriş yaptı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasının ardından dev sahneye yoğun alkış ve sloganlar eşliğinde çıktı. Konuşması sırasında ise on binlerce yurttaş “Hak, hukuk, adalet”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları attı.

Kılıçdaroğlu: Gençler sakın umutsuzluğa kapılmayın

Kılıçdaroğlu, “Hiç endişe etmeyin sevgili gençler” diyerek başladığı konuşmasını söyle sürdürdü: “gerçekten de güzel günler göreceğiz. Gerçekten de sizler motorları maviliklere süreceksiniz. Bunun bütün altyapısını oluşturacağım. Bu ülkenin gençleri sakın umutsuzluğa kapılmayın, bu ülkenin güzel gençleri sakın geleceğiniz yurt dışında aramayın,  bu ülkenin güzel gençleri size yaşanabilir bir Türkiye’yi bırakacağız.  Yaşanacak bir Türkiye’yi,  huzurlu bir Türkiye’yi beraber, Millet İttifakı ile birlikte yapacağız ve ayağa kaldıracağız.”  
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli alkışlar ve konfetiler eşliğinde atıldı.

Şenlik havasında geçen Buca Metrosu temel atma töreni Zeynep Bastık konseri ile devam etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

Hiç endişe etmeyin sevgili gençler gerçekten de güzel günler göreceğiz. Gerçekten de sizler motorları maviliklere süreceksiniz. Bunun bütün altyapısını oluşturacağım. Bu ülkenin gençleri sakın umutsuzluğa kapılmayın, bu ülkenin güzel gençleri sakın geleceğiniz yurt dışında aramayın, bu ülkenin güzel gençleri size yaşanabilir bir Türkiye’yi bırakacağız.  Yaşanacak bir Türkiye’yi, huzurlu bir Türkiye’yi beraber, Millet İttifakı ile birlikte yapacağız ve ayağa kaldıracağız.

İzmir için tarihi bir gün. Belediye başkanımız gayet güzel bütün ayrıntıları anlattı. Türkiye’nin en büyük yatırımlardan birisi. Bütün baskılara rağmen, bütün ekonomik açıdan var olması gereken avantajların kısıtlanmasına rağmen belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Tunç Başkanımız da diğer belediye başkanlarımız da bütün baskıları aşarak görevlerini sürdürüyorlar.

“Elektrik zamlarını geri al”

Ankara’ya bir mesaj gönderdiler. Buradan ben de  göndereyim bir mesaj. Yakında bakanlar kurulunu toplayacaksın. Elektrik zamlarını geri al.  Bir daha ifade ediyorum. Elektrik zamlarını geri al. Yüzde 127 zam yakışmıyor.  Bize yakışmıyor, Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmıyor.  Sarayında oturacaksın. Her şey bedava olacak,  elektriğin bedava,  kira ödemeyeceksin, yol parası ödemeyeceksin, yemek parası ödemeyecek,  hiçbir şey ödemeyeceksin vatandaşa gelince yüzde 127 zam.  Söylüyorum geriye almasını istiyorum,  birlikte söylemeliyiz. Ortada hükümet yok ki istifa etsin… Bir kişi var, eskiden vardı hükümet.

“Hep beraber güzel bir Türkiye’de yaşayacaksınız”

Şundan emin olmanızı isterim…Siz gerçekten de hep beraber güzel bir Türkiye’de yaşayacaksınız,  özgürlüğü tadacaksınız yeniden,  yeniden özgürlüğü tadacaksınız, yeniden güzelliği göreceksiniz.  Bu ülkenin her tarafında, bu ülkenin her ilinde herkes huzur içinde gezecek,  barışığı,  özgürlüğü getireceğiz,  birlikte yamayı getireceğiz,  hiç kimseyi kimliği, inancı,  yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmeyeceğiz. 84 milyonun kucaklaştığı güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Gerçekten bu ülkeye adaleti getireceğiz,  gerçekten de huzuru getireceğiz.  Bu ülkede adaletin olmadığını biliyorum. Bu ülkede binlerce çocuğun yatağa aç girdiğini biliyorum. Bu ülkede büyük kaynakların 5’li  çetelere tahsis edildiğini biliyorum. Bu ülkede milyonlarca gencin işsiz olduğunu biliyorum. Bu ülkede evlerde huzurun olmadığını, geçinmenin çok zor olduğunu biliyorum ama bütün bunlara rağmen diyorum ki moralinizi bozmayın,  sandık gelecek ve göndereceğiz onları;  demokrasi içinde göndereceğiz.

“Birleşe birleşe kazanacağız”

Birleşe birleşe kazanacağız. Güzel bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Kavga etmeden, beraber düşünerek, sorunları masaya yatırarak ve sorunlara akılcı çözümler getirerek beraber Türkiye’yi inşa edeceğiz. Gençler sizler tweet attığınızda korkmayın. Millet İttifakının iktidarında korkmayacaksınız. Sabah gelip polis evinizi basmayacak. Millet İttifakının iktidarında, hep beraber iktidar olduğumuzda halk için çalışacağız, gençlerimiz için çalışacağız, kadınlar için çalışacağız. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Ve bir şey daha getireceğiz.  Halktan topladığımız her kuruşun hesabını halka vereceğiz. Halkına hesap vermeye bir anlayışı reddediyoruz, beraber reddedeceğiz.

“İzmir milletvekili olmaktan gurur duyuyorum”

Kadın, erkek, yaşlı, genç hep beraber güzel Türkiye’yi inşa etmek zorundayız, İzmir milletvekili olmaktan gurur duyuyorum. İzmirlilere hizmet etmek, İzmirliler için çalışmak benim için ayrı bir gurur vesilesi. Türkiye’nin bütün sorunlarını biliyoruz. Ancak buna rağmen umutsuz değiliz. Umutluyuz. Beraber güzel Türkiye’yi inşa edeceğiz. Emin olun. Bir kez daha vurguluyorum. Karamsarlığa kapılmayın. Bunlar gelirse şöyle olur bunlar gelirse böyle olur... Ne derlerse desinler. İnançla ve kararlılıkla adımımızı atacak ve hedefimize ulaşacağız. Hedef iktidar. Hedef halkın, milletin iktidarı. Bir avuç azınlığın değil, bir avuç tefecinin değil, beşli çetenin değil. Halkın iktidarını kuracağız ve halkla birlikte yöneteceğiz. Her kuruşun hesabını vereceğiz. Bakın belediye başkanlarımız bütün aksaklıklara, bütün engellemelere rağmen görev yapıyorlar.

“Bugün İzmir’de tarihinin en büyük metro yatırımına imza atılıyor”

Bugün İzmir’de tarihinin en büyük metro yatırımına imza atılıyor.  İstanbul’da 10 ayrı metro inşaatı aynı anda yürütülüyor. Antalya’ya, Mersin’e, Adana’ya, Aydın’a, Eskişehir’e gidin, görecekseniz, belediye başkanlarımız mükemmel çalışıyorlar. Belediye başkanlarımız halkın nabzını tutuyorlar, halk için çalışıyorlar ve halka hesap veriyorlar. Yaptığınız her yatırımın kaça mal olduğunu millete söyleyeceksiniz. Milletimiz paranın nereye harcandığını bilecek. Bizim idealimiz her kuruşun hesabını veren bir devlet yönetimidir ve bunu gerçekleştireceğiz. İzmir’in dağlarında çiçekler çok açtı ve açmaya devam edecek. İşçisinden mühendisinden belediye başkanına kadar bu yatırımı yapan herkese yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah dört yıl sonra hizmete açılacak. 4 yıl sonra gelip kurdeleyi keseceğiz, temelini attığımız metronun açılışını yapacağız. Endişe etmeyin, sabırla bekleyin. Sandığı getirecekler, derslerini vereceğiz. Demokratik yollarla derslerini vereceğiz. Bir daha gelmemek üzere bunları göndereceğiz."

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.