Yasemin Adar Yiğit Avrupa Şampiyonu

Yasemin Adar Yiğit Avrupa Şampiyonu

Milli güreşçimiz Yasemin Adar Yiğit, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen 2022 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlarda Evin Demirhan Yavuz’un ardından ikinci altın madalyayı Türkiye’ye getiren sporcumuz oldu.

2022 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar çeyrek finalinde Bulgar Mariya Oryashkova'yı 10-0 teknik üstünlükle yenip yarı finalde Macar Bernadett Nagy’yi ilk devre bitmeden tuşla geçen Yasemin, final maçında da Estonyalı rakibi Epp Maee' ye karşı 3-1 üstünlük kurup Avrupa şampiyonu oldu. 

Karşılaşmanın ardından yaptığıaçıklamada, ilklerin kadını olduğu için gururlu olduğunu kaydeden milli güreşçi, “5'inci kez Avrupa Şampiyonu oldum, çok mutluyum. Hem kendi adıma, hem de takım halinde ilkleri başarıyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda kadınlarda ilk kez 3 finalimiz var, daha önce en fazla 2 finalimiz vardı. 50 kiloda Evin ile çok güzel bir başlangıç yaptık, o da şampiyon oldu. İstiklal Marşı'yla açılışı yaptık, İstiklal Marşı'yla kapanışı yapıyoruz. Bizi takip eden, destek olan, dua eden herkesten Allah razı olsun" dedi.

Kategorideki diğer haberler