10 BİN AĞRILI İZMİR’DE BULUŞTU

10 BİN AĞRILI İZMİR’DE BULUŞTU

Kuruluşunun 15. yılına özel ‘Büyük Ağrılılar Şöleni’ adıyla bir etkinlik düzenleyen Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu, 10 bin Ağrılı’yı bir araya getirdi.

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu ve bileşen Dernekleri tarafından organize edilen etkinlik Buca-Kaynaklar’da gerçekleştirildi. Etkinlik alanında derneklerin tanıtım stantları yer alırken, meşhur ve marka tescilli Ağrı Döneri ile Abdigör köftesi de katılımcılarla buluşturuldu.

Federasyonun 15. Yıl Büyük Ağrılılar buluşmasına; Akpazarlılar Derneği, Aliağa Ağrılılar Derneği, Çeşme Ağrılılar Derneği, DEKDER – Dünya Eleşkirtliler Derneği, Denizli Ağrılılar Derneği, Denizli Ağrılı Hemşehriler Derneği, Dikili Ağrılılar Derneği, Ege Bölgesi Ağrılılar Kalkındırma Derneği, Ege Diyadin Der, Ege Doğubayazıtlılar Derneği, İZBAYDER – İzmir Doğubayazıtlılar Derneği, İzmir Patnoslular Derneği, İzmir Tutaklılar Derneği, Karabağlar Ağrılılar Derneği, Karapazarlılar Derneği, Manisa Ağrılılar Derneği, Menemen Ağrılılar Derneği, Menderes Ağrılılar Derneği, Narlıdere Ağrılılar Derneği, Nazilli Ağrılılar Derneği, Seferihisar Ağrılılar Derneği  ve Y. Yoldüzü Köyü Ağrılılar Derneği  katılarak stant açtı, yöresel ürünlerini sergiledi.

İZMİR STK’LARINDA BİR İLK…

Koordinatörlüğünü Gazeteci-Yazar Mustafa Metin Yardımcı’nın gerçekleştirdiği, ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı Büyük Ağrılılar Şöleni İzmir’de sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği en geniş katılımlı organizasyon olarak dikkat çekerken konuyla ilgili olarak konuşan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, “Bu yıl Federasyonumuzun kuruluşunun 15. yıl dönümünü kutluyoruz. Ayrıca yine bu yıl içerisinde, Yönetim Kurulumuz ve hemşehrilerimizn katkılarıyla Konak İlçesi Mürselpaşa Bulvarı üzerinde 2 adet daire satın alarak hemşehrilerimizin kullanımına sunduk. Yeni yerimizin açılış törenini gerçekleştirecektik. Ancak aynı tarihlerde, hepimizin yüreğini yakan büyük deprem felaketi nedeniyle tüm etkinliklerimizi iptal edip yardım faaliyetlerine başladık. Akabinde, hemşehrilerimizden ve derneklerimizden gelen talepleri değerlendirip böylesine geniş çaplı bir etkinlik yapmayı kararlaştırdık. Etkinliğimize katılım sağlayan tüm misafirlerimize ve halkımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ağrılılar’ın TÜİK verilerine göre İzmir’de beşinci sırada olduğunu hatırlatan Başkan Tekin Yalçın, amaçlarının Ağrılılar’ın temsiliyet noktasında da daha etkin bir konuma gelmesini sağlamak olduğu söyledi.

Etkinlik için Buca-Kaynaklar’da bir araya gelen Ağrılılar, Ağrı türküleri eşliğinde halaylar çekip oyunlar oynayarak eğlenceli bir gün geçirdi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.