10 ilden 13 kooperatif E-Ticaret Platformu oluşturuyor

10 ilden 13 kooperatif E-Ticaret Platformu oluşturuyor

Adana, Bursa, İzmir, Hatay, Gaziantep, Kilis, Manisa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Van'da bulunan 13 kooperatif temsilcisi, FAO uzmanları ve hukuk danışmanları rehberliğiyle hazırlanan Kooperatifler E-Ticaret İş birliği Protokolü'nü imzaladı...

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında 10 ilde bulunan 13 tarımsal kalkınma kooperatifi, e-ticaret konusunda işbirliği protokolüne imza attı.

Avrupa Birliği finansmanı ile hayata geçirilen "Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye'de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ile Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında kurulan kooperatiflerin temsilcileri, İzmir'deki bir otelde bir araya geldi. Toplantıya 10 Tarım ve Orman İl Müdürü, AB Dış İlişkiler Daire Başkanı Özge İmamoğlu ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcı Metin Türker katıldı.

Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, tarım sektörünün ileriye gitmesi için hayata geçirilen projeleri çok önemsediklerini söyledi.

Katılımcıları İzmir'de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Özen, "Güzel projelere imza atıyoruz. FAO ile yapılan projeler de çok kıymetli. Bu toplantıların tüm katılımcılara ve sektöre güzellikler getirmesini temenni ediyorum." dedi.

FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık, sürdürülebilir tarımsal kalkınmada kadın istihdamının çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Tarımsal kalkınmada kadın istihdamı için iş birliklerinin de önemine değinen Selışık, şöyle konuştu:"Kooperatifçiliğin geçici koruma altındaki Suriyelilerin sosyal ve ekonomik hayata entegrasyonu konusunda da büyük bir etkisi var. 'Hep Yerinden' markasıyla tüm kooperatiflerin kendi yöneteceği ve koordine edeceği E-Ticaret Platformu'nun oluşması için yol göstericilik yapıyoruz. Kooperatiflerin bir araya gelerek somut ihtiyaçlar ve işler odağında resmi iş birlikleri kurmasını öneriyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız Kooperatifler E-Ticaret İş Birliği Protokolü ile yenilikçi bir uygulamayı daha kazandırmayı hedefliyoruz."

Açılış konuşmalarının ardından "Güçlü Geçim Dayanıklı Toplum" sloganıyla yürütülen projede Adana, Bursa, İzmir, Hatay, Gaziantep, Kilis, Manisa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Van'da bulunan 13 kooperatif temsilcisi, FAO uzmanları ve hukuk danışmanları rehberliğiyle hazırlanan Kooperatifler E-Ticaret İş birliği Protokolü'nü imzaladı.

Proje kapsamında kooperatifler, "HepYerinden" markası altında bir araya gelecek. Kooperatifler, tüm alanlarda ortak stratejiler geliştirerek, dijital pazar kuracak.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.