100. YILDA 100 KADIN GİRİŞİMCİ...

100. YILDA 100 KADIN GİRİŞİMCİ...

Türk Kızılay Kadın İzmir ve LİYAKAT, kadınların gücünü keşfetmeleri ve iş dünyasında daha etkin yer almalarını için 'El Ele Büyüyoruz' eğitim programı başlattı...

Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında Türk Kızılay Kadın İzmir ve LİYAKAT, kadın girişimciler için “El Ele Büyüyoruz” eğitim programı başlattı. Kadınların gücünü keşfetmeleri ve iş dünyasında daha etkin yer almaları hedefiyle hayata geçirilen projenin ilk etabında iki gün süren eğitim tamamlandı.

Eğitim programında Prof. Dr. Engin Deniz Eriş “Girişimcilik”, Yaşam Orak “Tecrübe Aktarımı", Selda Görgülü “Satış ve Pazarlama”, Avukat Biriçim Didem Özkardeş ve Avukat Sami Bağtur “Ticari İşletme”, Avukat Mehmet Sungu “Ticari Hukuk”, Avukat Sami Bağtur “Ticari İşletme”, Avukat Hakan Dimdik, İlknur Rodoplu “Finansal Süreçler” ile Dilek Gökçe “İnsan Kaynakları Yönetimi” ve Mehmet Çeliksan “Fotoğrafçılık" konu başlıkları ile katılımcılara eğitim verdi.

Türk Kızılay Kadın İzmir Başkanı Gonca Aslan, kadınların her yönden güçlenmesinin sağlıklı bir toplumun temelini oluşturduğuna dikkat çekerek “Kadın girişimcilerin iş dünyasındaki önemi her geçen gün artıyor. Onların ekonomiye katkısı, yenilikçi fikirleri, sosyal ve kültürel değişimlere olan etkileri, diğer kadınlara ilham kaynağı olmaları ve toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket etmeleri, iş dünyasını ve toplumu olumlu yönde değiştiriyor. İşte bu yüzden kadın girişimcilerin desteklenmesi daha adil ve sürdürülebilir gelecek için kritik öneme sahip. Türk Kızılay Kadın İzmir olarak bu bilinçle hareket ederek Cumhuriyetimizim 100. Yılında, 100 kadına eğitim vermeye devam edeceğiz” dedi.

LİYAKAT Başkanı Gülçin Güloğlu Uğuz da 14 yıldır kadınlara, gençlere ve çocuklara yönelik ücretsiz girişimcilik eğitimleri verdiklerini hatırlattı. 2020 yılından bugüne de Girişimci Kadın Atölyesi programı ile eğitim verdikleri kadın sayısının 120’ye ulaştığını belirten Uğuz, “Bu yıl ise yeni yönetimimizle birlikte hedefimiz daha büyük bir kitleye ulaşmak. Birlikten kuvvet doğar inancıyla topluma değer katan diğer sivil toplum kuruluşları ile iş birlikleri düzenliyoruz. Türk Kızılay Kadın İzmir ile ‘El ele büyüyoruz’ projemizi de bu kapsamda hayata geçirdik ve ilk eğitimlerimizi tamamladık. 2025 yılında da projemizi Türkiye geneline yayarak ulusal düzeyde eğitimlere devam edeceğiz” diye konuştu.

Alanında uzman eğitmenlerin bilgi aktarımlarıyla verimli geçen eğitimin sonunda girişimci kadınlara katılım, eğitmenlere teşekkür sertifikası takdim edildi.

Kategorideki diğer haberler