3. ÖDEMİŞ HORZUM YÖRÜK TÜRMEN TOYU, BARBUNYA VE TAZE FASULYE GÜNÜ BU PAZAR...

3. ÖDEMİŞ HORZUM YÖRÜK TÜRMEN TOYU, BARBUNYA VE TAZE FASULYE GÜNÜ BU PAZAR...

Horzum Yörük Türkmen Toyu ve Barbunya, Taze Fasulye Tanıtım Günü etkinliği 17 Eylül Pazar günü Ödemiş Horzum Mahallesinde yapılacak. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in destek verdiği etkinlik, bölge halkınca sabırsızlıkla bekleniyor.

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Horzum Mahallesinde bu yıl 3. düzenlenecek olan "Horzum Yörük Türkmen Toyu" ve Barbunya, Taze Fasulye Tanıtım Günü etkinliği için hazırlıklar tamamlandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in destek verdiği etkinlik, bölge halkınca sabırsızlıkla bekleniyor.

Yörük Beyi Hüseyin Serdar Turgut'un liderliğini yaptığı etkinlik, Horzum Yörükleri adına Ümmet Sarıbaş ve ekibi tarafından büyük bir titizlikle hazırlanıyor. Sarıbaş, Bölgemizin tanıtımı ve ticaretine fayda sağlamak amacıyla böyle bir şölen düzenlediklerini söyledi.

Ödemiş Horzum mahallesinin fasulye, barbunya ve domates üretim üssü olduğunun altını çizen Sarıbaş, “3.sünü düzenleyeceğimiz Horzum Yörük Türkmen toyumuza barbunya taze fasülye günlerine herkesi bekliyoruz. Katkılarından dolayı Ödemiş Belediye başkanımız sayın Mehmet Eriş'e, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Etkinliğin sunuculuğunu Sebile Eke’nin yapacağını söyleyen Ümmet Sarıbaş, “Birbirinden renkli sanatçılarımız sahne alacak. Kültürümüzün birbirinden değerli sanatçıları toyumuzu şereflendirecek. Türk halk müziğinin güçlü sesleri Fatoş Kadıoğlu ve Kemal Özgün, unutulmaz eserleriyle izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Ayrıca Sipsi üstadı Hüseyin Demir ve Cura üstadı Duran Bahar sahne alacak” diye konuştu.

3. Yörük Türkmen Toyunda Turgutlu Yedi Eylül Mehteran Takımı, Fethiye Dağların Sultanları Kadın Efeler Grubu ve Ödemiş İlk Kurşun Efeler Derneği üyeleri de gösterilerini sunacak.

►HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler