30 YILDIR YAPILAN ÇİÇEKLİ KÖY HAYRINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI

30 YILDIR YAPILAN ÇİÇEKLİ KÖY HAYRINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Manisa’nın Gördes İlçesine bağlı Çiçekli mahallesi geleneksel köy hayrı 2000 kişinin katılımı ile yapıldı. Bir gün öncesinden kurbanların kesildiği ve fırınlara verildiği geleneksel hayırda çevre köyler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı...

Manisa’nın Gördes İlçesine bağlı Çiçekli mahallesi geleneksel köy hayrı 2000 kişinin katılımı ile yapıldı. Bir gün öncesinden kurbanların kesildiği ve fırınlara verildiği geleneksel hayırda çevre köyler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Tavuk suyu çorba, güveç, keşkek, mantı, irmik helvası ve salatanın ikram edildiğini belirten Çiçekli Mahallesi Muhtarı Ramazan Demirhan, “Hayrımız 30 yıldır devam ediyor. Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz köy hayrımıza katılan tüm misafirlere teşekkür ederim” dedi.

Çiçekli merkez camiinde okunan mevlid-i şerif ve Kuranı Kerim’in okunmasının ardından topluca Cuma Namazı kılındı.

Çiçekli mahallesinde düzenlenen hayra İlçe Jandarma Komutanı Ercan Kartepe, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Orman İşletme Müdürü Osman Araz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtar İşleri Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, siyasi partilerin yöneticileri, çevre  Mahallelerin muhtarları, din görevlileri ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

►HABER: ADİL AKA 

Kategorideki diğer haberler