56 KEZ KAN BAĞIŞI YAPAN SEYYAH ÖĞRETMEN SALİM YILMAZ’A KIZILAY’DAN PLAKET…

56 KEZ KAN BAĞIŞI YAPAN SEYYAH ÖĞRETMEN SALİM YILMAZ’A KIZILAY’DAN PLAKET…

Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş, Kızılay’a 56 kez kan bağışı yapan eğitimci, seyyah ve seyahat yazarı Salim Yılmaz’a kurumun en büyük ödülü olan plaketi takdim etti.

Türkiye’de neredeyse bütün şehirleri ziyaret eden, yurt dışında ise üç kıtada 40'tan fazla ülkeye seyahat gerçekleştirerek 'Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları' kitabını yazan seyyah öğretmen Salim Yılmaz, Kızılay’a 56 kez kan bağışı yaptığı için Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş tarafından plaketle ödüllendirildi.

Kızılay İzmir Kan Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen plaket takdim töreninde konuşan Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş, “Güvenli kana ihtiyacın önemini vurgulamak, mevcut ve potansiyel bağışçıları düzenli, gönüllü kan bağışlamaya teşvik etmek amacıyla Kızılay’ın bir ödüllendirme ve takdir sistemi var.  Bugün takdim edilecek plaket bu ödüllendirme ve takdir sistemi içinde en büyük ödüldür” dedi.

“Kan bağışlayarak büyük bir hayır yapıyorsunuz. Bu anlamda sizin gibi değerli bağışçılarımıza kurumumuz ve insanlık adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Gönüllü bağışçılar olmadan başarı elde edilmesi mümkün değildir. Siz değerli bağışçılarımızın bağışlarıyla Türk halkına, milletimize, ülkemize ve insanlığa yakışır şekilde çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullanan Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş, kan bağış oranlarının her geçen yıl arttığına da dikkat çekerek, "Kan vererek bir insana can oluyorsunuz. Bu çok değerli ve çok kıymetli bir davranıştır. Bu yüzden size ayrıca teşekkür ederim. Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi çalışanları olarak Güvenli Kan Temini Projesi kapsamında, hastanelerin ihtiyaçlarına cevap veriliyor. Bölgemiz sınırları içerisinde bulunan hastanede yatan hastalarımızın kan ve kan ürünü ihtiyaçlarının tamamına yakını, duyarlı vatandaşlarımız sayesinde karşılanmaktadır. Kan bağışında gönüllülük esastır. Bu vesileyle sağlıklı herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

56. kez kan bağışı nedeniyle Kızılay’ın en büyük ödülü olan plaketi Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş'ın elinden alan Salim Yılmaz ise şunları söyledi: “Bugün benim için çok önemli bir gün. 15 yıldır düzenli olarak değişik illerdeki Kızılay Kan Merkezlerine kan bağışı yapıyorum. Aslında en önemli şey paylaşmak, ihtiyacı olana yardım elini uzatmak. Türk Kızılay’ı gibi kurumlarımızın çalışmaları sayesinde unutulmaya başlanan değerleri yeniden hatırlıyoruz. Dünyayı iyilikle, şefkatle ve paylaşımcı olursak ayakta tutabiliriz.”

Kan bağışını 18-65 yaş arasındaki sağlıklı bütün vatandaşlarımız yapabilir. Türk Kızılay’ı vatandaşlarımıza 10'uncu kan bağışında bronz, 25'incide gümüş, 35'incide altın madalya veriyor. 45 ve üzeri kan bağışını yapanlar ise plaket ile ödüllendiriyor.

Kategorideki diğer haberler