Abdullah Tekin dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Tekin dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Genç yaşta yaşamını yitiren Manisalı hayırsever iş insanı inşaat yüksek mühendisi Abdullah Tekin (43), Hatuniye Camiinde öğle namazı müteakibinde kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde toprağa verildi...

Hayırsever kişiliğiyle tanınan MÜSİAD Manisa Şubesi kurucu Başkanı, 25. dönem AK Parti milletvekili aday adayı Abdullah Tekin, Manisa’da dualar ve tekbirlerle toprağa verildi. Genç yaşta yaşamını yitiren Manisalı hayırsever işadamı inşaat yüksek mühendisi Abdullah Tekin (43), Hatuniye Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde defnedildi.

Beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı

Beyin kanaması şüphesi ile 11 Ocak günü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan iş adamı Abdullah Tekin (43), buradaki ilk müdahalenin ardından 2 gün sonra İstanbul Medipol Hastanesi'ne sevk edilmiş, yapılan ameliyatın ardından uyutularak tedavisine devam edilmişti. İstanbul’da yoğun bakımda tedavi gördüğü hastane vefat eden Tekin’in cenazesi memleketi Manisa’ya getirilmişti.

İsmi gibi Abdullahtı…

Abdullah Tekin, Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki Hatuniye Camiinde öğle namazını müteakip Manisa Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dualar ve tekbirler eşliğinde Kırtık Mezarlığında toprağa verildi. Büyük ilgi gören cenaze namazının ardından duygularını dile getirip helallik isteyen Manisa’nın sevilen emekli hocalarından Sefer Yıldız, “O ismi gibi hem Abdullah hem de tekin bir kuldu. Gerçek bir kul gibi yaşadı” dedi.

Vefatı sevenlerini gözyaşlarına boğdu

Cenazeye İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, AK Parti Manisa İl Başkanvekili Emre Şener, AK Parti, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları, daire müdürleri, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri, iş dünyasının önde gelen isimleri, Abdullah Tekin'in babası Prof. Dr. Muhammed Turan Tekin ve ailesi ile çok sayıda seveni katıldı.

Her Ramazan hatimle teravih kıldırırdı

1979 doğumlu olan Abdullah Tekin, ilk, orta ve lise eğitimini Manisa'da tamamladı. 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını 2004 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde yaptı. Ticari hayatına 2003 yılında Manisa'da kurduğu Osmanoğlu Mühendislik - İnşaat firmasıyla başladı. 2003 yılından itibaren Manisa'da mühendislik faaliyetleri kapsamında projecilik, teknik danışmanlık, müteahhitlik ve son yıllarda yürürlüğe giren kentsel dönüşüm çerçevesinde riskli binaların tespiti ile ilgili hizmetler verdi. 2012 yılında MÜSİAD Manisa Şubesi Kurucu Başkanlığını üstlendi. Birçok dernek ve vakıfta resmi ve fahri üyelikleri de bulunuyordu. Genç yaşta vefat eden sevilen iş insanı Abdullah Tekin, aynı zamanda hafız olduğu için Manisa’da her Ramazan ayında hatimle teravih namazı kıldırıyordu.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.