Ağar, harekat çok yakında

Ağar, harekat çok yakında

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar yabancı ajansların "Türk askeri Suriye'nin kuzey doğusuna giriş yapmaya başladı" iddialarına cevap verdi

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar yabancı ajansların "Türk askeri Suriye'nin kuzey doğusuna giriş yapmaya başladı" iddialarıyla ilgili olarak Milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Bu bilgilerin asparagas olduğunu, teyitli bir bilgi olmadığını" söyledi.Reuters haber ajansı da, Türk yetkililere dayandırdığı haberinde henüz operasyonun başlamadığını dünyaya duyurdu. Ajansa göre, Türk askeri ağır makinelerle sınırdaki beton blokları kaldırıyor.

 

Uluslararası ajansların son dakika koduyla geçtiği "Türk askeri  Suriye'nin kuzey doğusuna giriş yapmaya başladı" haberlerini asparagas olarak nitelendiren Adullah Ağar, hareket için "çok yakında" ifadesini kullandı. 

Ağar, operasyonun öncelikle planlanması yapılan belli yerlerden başlayacağını belirtti.

"MEHMETÇİKLER'İN AYAK SESLERİ"

Ağar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise "Siz “G Günü” nedir bilir misiniz? Peki ya G gecesi-G saati? Gürleyen topların derin sesi. Göklerin uğultusu, Cer dişlisinin dönüşü, paletlerin gıcırtısı. Ve Mehmetçik’lerin AYAK SESİ. Siz G gününü, G Gecesini, G saatini bilir misiniz? 9.10.2019’

SURİYE MİLLİ ORDUSU GÖZLEM YAPTI

Bu arada Suriye'de muhalif savaşçılardan meydana gelen Suriye Milli Ordusu (SMO) unsurları dün gece geldikleri Akçakale'deki sınırda gözlem yaptı. 

Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekatta TSK'ye destek vermek için dün gece Şanlıurfa'ya gelen SMO güçleri, bugün TSK unsurlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasından Tel Abyad'ı gözlemledi.

Bazı noktalarda duran ve görüş alışverişinde bulunan askeri unsurlar, daha sonra sınırda bulunan TSK'ye ait birliğe katıldı. 

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri