AK PARTİ BAYRAKLI: HİÇ BİR PROJE YOK

AK PARTİ BAYRAKLI: HİÇ BİR PROJE YOK

Bayraklı belediyesinin geçmiş 550 günlük performansını değerlendirildi

 

Malumunuz üzere,Sayın Sandal yerel seçim öncesinde bir çok vaatte bulunmuş, ancak hayata geçirdiği hiçbir projenin olmamasını, üzülerek hep birlikte müşahede ediyoruz.

Borç batağında olan Belediyenin, aylık 3.5milyon TL üzerinde tasarruf sağladığını ve kredi çekmeden 133 milyon TL borç ödediğini iddia eden Serdar Sandal'ın teslim aldığı Belediye bütçesi ile 1 yıllık durumunu değerlendirelim.2019 yılı kesin hesabına göre 176.210,872,00 TL olan Belediye borcunun 238.789,814,00 TL ye çıkardığını görüyoruz.Yani Bayraklı Belediyesinin %21 oranında daha fazla borçlandığını 2019 yılı kesin hesap verilerinden anlıyoruz.İddia ettiği gibi aylık 3.5 milyon tasarruf etseydi ve 133 milyon borç ödemiş olsaydı Belediyenin hiçbir borcunun olmaması gerekirdi.Gerçek olan şudur ki, Bayraklı Belediyesine ait olan Baybel ve Bayraklı A.Ş nin borcu 110 milyon, Bayraklı Belediyesinin toplam borcunun 300 milyona dayandığını görüyoruz.

       Kentsel dönüşüm noktasında ise,hala net adımlar atılmadığı gibi çözüm noktasında 550 günlük süre boşa geçmiştir.Bu beceriksiz yönetim ve zihniyetin önümüzdeki süreçte de kayda değer bir ilerleme göstermeyeceği aşikardır.

     Her yağmur yağdığında başta Sevgi Yolu olmak üzere, tüm sokakların alt yapı sorununun gün yüzüne çıktığını hep birlikte görüyoruz.Hatta Sevgi Yolunda vatandaşın ve esnafın Sandal'a ihtiyaç duyduğunu gözlemliyoruz.

     Bayraklı Belediyesinin sattığı ve devrettiği taşınmazlara baktığımızda,Serdar Sandal’ın 550 günde, Hasan Karabağ’ın son 5 yıllık dönemde sattığı taşınmazdan daha fazla taşınmazı sattığını yada Bayraklı halkının malları ve taşınmazlarını Büyükşehir Belediyesine devrederek, karşılığında iş yapmaya çalıştığına üzülerek şahitlik ediyoruz.

      Bir diğer konu ise yanlış açılan ve kaybedilen davalardan dolayı Belediyenin 8 milyon TL daha borç yükünün altına girmesidir.Görülüyor ki Belediyenin hukuk anlamda da yönetimsel zaafiyeti bulunmaktadır.

       Eylül ayı Meclisinde 42 araçlık kiralık hizmet alımı talebinde bulunan Serdar Sandal,Ekim ayı Meclisinde komisyonlardan gelen red çoğunluğuna rağmen, şahsi kanaat ve egolarının etkisinde kalarak Belediyenin ihtiyacı olan 5 aracı,3 ü Tunceli İlçe Belediyeleri olmak üzere,yerine teslim etmek kaydıyla bağışlamıştır.Anadolu’da bir tabir vardır.”Hızan’ın Kabadayısı” hem borç batağında olacaksın,hemde araç hibe edeceksin.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

 

 

       Malumunuz üzere pandemiden dolayı tüm dünya ve ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Çözüm ise Maske,mesafe, hijyen kurallarına riayet edilmesidir.

       Sayın Serdar Sandal 19 Ekim Muhtarlar gününde bütün bu tedbirleri hiçe sayarak Bayraklı'mızı ülke gündemine maalesef ki olumsuz olarak taşımıştır.Topluma mal olmuş kişilerin bu kurallara daha fazla riayet edip, örnek olması gerekirken, sanki hiçbir şey yokmuş gibi hareket eden sayın Sandal'ı şiddetle kınıyoruz.Bu tavır, her fırsatta emek ve emekci demogojisi yapan sayın Sandal'ın canları pahasına pandemiyle mücadele eden, bu uğurda can veren  Sağlık çalışanlarının aziz hatıralarını ve emeklerini hiçe saymasıdır.

 Sözlerime son verirken, sayın Serdar Sandal’ın seçim döneminde vaat ettiği icraatlarını bir an önce gerçekleştirmsini, bu yönde adımlar atmasını, halay çekme konusundaki maharetini hizmet alanlarında da göstermesini arzu ediyoruz.

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığı olarak, her daim Bayraklı halkının menfaatleri noktasında,elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Katılımlarınızdan  dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Kategorideki diğer haberler

Medine BAYKAŞ

Medine BAYKAŞ

HER ESER SAHİBİNE AİT DİYEMEYİZ…BAZI ESERLER HALKA MAL OLMUŞTUR…TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİBİ…

Namaz Vakitleri