AK PARTİ’DEN İSTANBUL’A KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI ADAY…

AK PARTİ’DEN İSTANBUL’A KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI ADAY…

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Murat Kurum olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İstanbulumuz Muradına kavuşacak' dedi. Kurum, İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Murat Kurum olduğunu resmen açıklayarak, "İstanbulumuz Muradına kavuşacak" dedi.

Adaylık toplantısı sonrası partisinin İstanbul İl Başkanlığı Binasına giden AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, burada hedeflerini anlattı. "İstanbul'a aday olmak büyük bir onur, büyük bir sorumluluk" diyen Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da gönderme yaparak "Biz kollarımızı öyle boş yere sıvamadık. Afetlerde milletimiz için sıvadık" ifadelerini kullandı. "94 ruhuyla" çalışacaklarını iddia eden Kurum, "İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız" dedi. İstanbul'un "duraklama" döneminde olduğunun altını çizerek kentin "kurtarılacağını" da vurguladı. AK Parti adayı Murat Kurum, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ayağına şantiye çamuru değecek" diye konuştu.

Kategorideki diğer haberler