'AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDE SELÇUK YATIRIM REKORU KIRDI'

'AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDE SELÇUK YATIRIM REKORU KIRDI'

Selçuk'ta vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, halen çalışmaları devam eden Efes Antik Kanal proje alanını da ziyaret etti. Kaya, AK Parti hükümetleri döneminde Selçuk'un yatırım rekoru kırdığını söyledi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk'ta gerçekleştirdiği programlarda vatandaşlarla buluştu. Programlarına ilk olarak geçtiğimiz günlerde göreve atanan AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Hakan Bayraklı'yı ziyaret ederek başlayan Kaya, partisinin ilçe binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Selçuk Sanayi Sitesi'nde esnaf ziyaretleri yapan, 25 Ekim'de ihalesi yapılacak olan Selçuk Devlet Hastanesi'nin inşa edileceği alanda incelemelerde bulunan Kaya, halen çalışmaları devam eden Efes Antik Kanal proje alanını da ziyaret etti.

EFES ANTİK KENTİ 2 BİN 500 YIL SONRA DENİZLE BULUŞUYOR

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Efes Antik Kenti'ni 2 bin 500 yıl sonra yeniden denizle buluşturacak, iki etaptan oluşan Efes Antik Kanal Projesi'nde çalışmaların sorunsuz ilerlediğini açıklayan Kaya, "Bu önemli proje iki etaptan oluşuyor. Projenin ilk etabında yer alan 1394 fore kazıktan, 1050 tanesinin çakılma işlemi tamamlandı. Kısa süre içerisinde bu işlem sonuçlanacak. Yine 1600 metrekare alandaki mermer kaplama işlemleri de tamamlandı. Bu etaptaki çalışmaların içinde, 600 metre uzunluğundaki kanal girişinin yeniden düzenlenmesi ve buraya bir yat limanı inşa edilmesi de var. Projenin ikinci etabında ise Pamucak sahilinden Efes Limanı'na kadar olan alan temizlenecek, kanal boyunca tarihi dokuya uygun kesme taşlar döşenecek, çevre düzenlemesi yapılacak" dedi.

BİNALİ YILDIRIM'IN 35 PROJESİ'NDEN BİRİSİ

Projedeki çalışmaların, tarihi dokuya zarar vermemek için büyük bir titizlikle yürütüldüğünü hatırlatan Kaya, "Her şey planlandığı gibi sorunsuz ilerliyor. Bu proje, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın İzmir için hazırladığı 35 Proje'den birisiydi. Kendisinin büyük emeği olan bu proje, Selçuk'un ve bölgenin kaderini değiştirecek. 6 bin 130 metre uzunluğundaki Efes Antik Kanalı'nın tamamlanması, Selçuk'umuzu ve Efes Antik Kenti'ni bambaşka bir çehreye büründürecek. Selçuk, kapasitesinin altında turizm hizmeti veren bir destinasyon olmaktan kurtularak turizmde hak ettiği yere ulaşmış olacak" şeklinde konuştu.

SELÇUK YATIRIM REKORU KIRDI

Selçuk'a yapılan kamu yatırımlarından bahseden Kaya, AK Parti hükümetleri döneminde Selçuk'un yatırım rekoru kırdığını söyledi. Yatırımların yeni dönemde de artarak devam edeceğini belirten Kaya, "Selçuk'umuza devasa yatırımlar yaptık. Küçük Menderes'i ıslah projesi ile temizledik, ilçeyi doğalgaza kavuşturduk, İZBAN ile Selçuk'ta ulaşımı kolaylaştırdık, TOKİ ile hemşehrilerimizi kira öder gibi taksitlerle ev sahibi yapıyoruz, yeni okullar inşa ettik, Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı'nı yaptık, bölünmüş yolu yeniledik. Devlet Hastanemizin ihalesi 25 Ekim'de yapılıyor, inşaatına kısa sürede başlayacağız. Antik Kanal'da çalışmalar sorunsuz yürüyor. Selçuk'a gerçekleştirdiğimiz kamu yatırımları yeni dönemde de artarak devam edecek" ifadesinde bulundu.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.