AK Parti İzmir’in A takımı belli oldu

AK Parti İzmir’in A takımı belli oldu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli 50 kişilik listesini açıkladı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli yeni dönem izleyecekleri yol haritasını anlattı. Sürekli, “Ortak aklı hayata geçirerek katkı koymak isteyen her arkadaşlarımızla çalışacağız”  dedi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 50 kişilik yönetim kurulu üyeleri arasından yürütme kurulunu yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. Kadın kontenjanından 13 kişinin yer aldığı listede; en genç isim 1996 doğumlu Eyüp Nurçümen olurken, en deneyimli isim ise geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte görev almış 1961 doğumlu İbrahim Derici oldu. Listede Romanları ise Cenk Özen’in temsil etmesine karar verildi.

Yedek yönetim tekrar gözden geçirilecek

Göreve geldiği 35 gün boyunca yaptıkları çalışmaları ve önümüzdeki süreçte izleyecekleri yol haritalarını anlatan İl Başkanı Sürekli, “Genel merkezimize teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın izni ile bu göreve geldik. Bu sürecin en iyi şekilde yürütülmesi için çok iyi bir destek verdiler. Titiz bir çalışma yaptık. İlimize gelen kanaat önderleriyle görüştük. 6 ila 7 bin kişiye tekabül edebiliyor. Yaklaşık bu kadar kişinin görüşünü almış olduk. İlk defa bir yönetim oluştururken anket çalışması yaptık. 2710 kişiden sağlık sonuçlar aldık. İzmir il yönetiminden talep ve beklentileriniz nelerdir, mahallenizdeki sorunlar nelerdir diye sorduk. Bundan sonra da çalışmalarımıza bilimsel verilerde devam edeceğiz. Yedekler konusunda genel merkezden yetki aldık; yedek yönetimi tekrar gözden geçirerek süreç içerisinde açıklayacağız” dedi.

‘HERKESİN KATKISINI ALACAĞIZ’

50 kişilik yönetim kurulu listesini açıkladıklarını 25 kişilik yedek listeyi ise ileriki günlerde açıklayacaklarını belirten Kerem Ali Sürekli, “Titizlikle bir çalışma yürüttük. Tabi ki herkes yönetimde bir şekilde görev almak istiyor. İnanın ki elimizde hala yüzlerce CV var. Bunun içinde teşkilatın yerinde uygulamaları neticesinde belli bir oranda temsil edilme durumları var. İki başkana da anlayış gösterdiler. Geçmiş dönemlerde görev almış arkadaşlarımızı değerlendirdik. Başta İzmir’in medarı iftiharı, son başbakanımız ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın büyük destekleri olduk. Genel başkan yardımcısı Hamza Dağ ile birlikte tüm vekillerimizle, İzmir adayımız sayın Nihat Zeybekci ile istişare ettik ve bunlar sonucunda bir liste hazırladık. Bu listeyi hazırlarken bazı kararlar da aldık. Katkı koymak isteyen arkadaşlarımızı nasıl değerlendireceğimizle ilgili yeni metotlar belirledik. Yüksek istişare kurulu adı altında bir kurul oluşturacağız. Partimizin çalışma ve politikalarında onların etkilerini alacağız. Danışma kurularımız da olacak. Teşkilatta birimlerimiz var; buralarda 3 ila 5 arkadaşımızı yönetici olarak atacağız. Yine teşkilat görev ve koordinatörleri yönetimden olur; bu sefer arkadaşlarımızı sistem içine atarak ilçelerde koordinatör olarak değerlendireceğiz. Bu tür çalışmalarda katkı koymak isteyen herkesin katkısını alacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ SİSTEM: AİDAT

Yeni dönemde üyelere yönelik aidat sistemini tekrar hayata geçireceklerini de sözlerine ekleyen Sürekli, şu açıklamayı yaptı: “Aidat sistemini gözden geçirmek istedik. Geçmiş dönemde de Cumhurbaşkanımızın da takdiri ile her üyeden 1 lira gibi bir aidat alınıyordu. Bu uygulamayı tekrar hayata geçireceğiz; hem çalışmalarımıza katkı koyacak hem de üyelik sistemini tekrar gözden geçireceğiz. Sandık hatipleri şeklinde arkadaşlarımızı değerlendirmeye çalışacağız. Çalıştaylar da yapacağız. Önümüzde seçimsiz geçireceğimiz 4 yıl var; bu yılları yeniden şahlanma dönemi olarak gözden geçireceğiz. İzmir’de önde gelen siyasetçileri ile İzmir politikaları ve sorunları üzerine çalışmalar yapacak; kolektif ve ortak aklı hayata geçireceğiz. Beklentileri olup da listede olmayan arkadaşlarımızla istişare edip 2 yıl sonra yapılacak kongrede onları değerlendirmeye çalışacağız.”

Ramazan programlarına da hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizen AK Partili İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, son olarak İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sürekli, “İstanbul çalışmaları da devam ediyor. Bizler de son başbakanımız Binali Yıldırım’a destek olmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

İŞTE, AK PARTİ İZMİR’İN YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

 1. Kerem Ali Sürekli (İl Başkanı)
 2. Ahmet Şimşek
 3. Ali Aslan
 4. Ali Mete Karagöz
 5. Aykut Dikencik
 6. Bilal Kırkpınar
 7. Bora Ersan
 8. Burçin Oğuz
 9. Bülent Bademci
 10. Cenk Özen
 11. Deniz Doğan
 12. Dilaver Kişili
 13. Elif Özüm
 14. Emrullah Duran
 15. Emrun Sulayıcı
 16. Erkan Özkan
 17. Fatih Dinçer
 18. Fatih Reha Yavuzer Kam
 19. Fatma Merve Berber
 20. Feyim Özçelik
 21. Furkan Katmerci
 22. Gözde Keskin
 23. Gülay Sayın
 24. Ayşe Cankurtaran
 25. Gülşen Gezici
 26. Hamit Nişancı
 27. Hayrettin Uçak
 28. Hikmet Kaya
 29. İbrahim Derici
 30. İbrahim Halil Ölmez
 31. Koray Battal
 32. Kudret Karaçelik
 33. Levent Duru Başaran
 34. Mehmet Kocaağa
 35. Mustafa Kandil
 36. Mustafa Gedikoğlu
 37. Münir Ensari
 38. Nail Kocabaş
 39. Neslihan Kavun Akay
 40. Nil Güneri
 41. Nilüfer Karadal
 42. Nur Çimen
 43. Sefa Şahin
 44. Selim Kalemci
 45. Semiha Paçacı
 46. Rafet Uslu
 47. Tuğrul Emre Kaya
 48. Uğur Türkan
 49. Yusuf Gültekin
 50. Zeynep Şen

Kategorideki diğer haberler