AK Partili Atmaca: Gaziemir Belediye Meclisi’nde, Başkan Arda’ya şok

AK Partili Atmaca: Gaziemir Belediye Meclisi’nde, Başkan Arda’ya şok

CHP grubunun önerdiği üyeler komisyona seçilemedi

AK Partili Atmaca; ‘’Arda yaptığı yanlışların bedelini ödemektedir’’

Gaziemir Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen Denetim Komisyonu seçiminde, CHP’nin grup olarak belirlediği adaylar seçilemezken, bireysel olarak aday olan 4 CHP Meclis üyesi ile AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca seçildi. Komisyon seçimini değerlendiren Atmaca, ‘’ Sayın Arda, yaptığı yanlışların bedelini ödemektedir. Fakat bunun bile anlayacak farkındalığa sahip değildir. Komisyona seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum’’ dedi.

Gaziemir Belediye Meclisi Ocak ayı ilk toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda Denetim Komisyonu üyeleri, gizli oylama yapılarak seçildi. Seçimde CHP grubunun aday olarak gösterdiği 4 kişi seçilemezken, bireysel olarak seçime giren CHP Meclis üyelerinden Ünal Işık, Bengü Sayköse, Levent Çağlarsu, Murat Şahin ile AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca komisyona seçildi. CHP Grubunun gösterdiği adayların komisyona seçilememesi sonrası Belediye Başkanı Halil Arda, kendi meclis üyelerine tepki gösterdi.

Başkan Arda, bedel ödemektedir

Komisyon seçimi sonrası acıkama yapan Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, ‘’Meclis toplantısında yapılan oylama ile denetim komisyonuna seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Sayın Arda, yaptığı yanlışların bedelini ödemektedir. Fakat bunun bile anlayacak farkındalığa sahip değildir. Bugüne kadar belediyeyi kendi şahsi şirketi gibi görmüş, öyle yönetmiştir. Bugün denetim komisyonuna seçilen CHP’li Meclis Üyesi arkadaşlarımız daha önce sıklıkla Başkan Arda’ya yaptığı yanlışlar konusunda uyarılarda bulunmuştur. Benzer eleştiriler Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri tarafından da dile getirilmiştir. Fakat Sayın Arda “Ben bilirim” mantığı ile kendisine yapılan uyarıları dikkate almamıştır.

Belediye Başkanı Arda, demokrasinin en temel kuralını içselleştirememiş, sandıktan çıkan sonucu hazmedememiştir. Sandıktan çıkan irade Gaziemir Belediye Meclisinin yani halkın iradesidir.

Unutulmamalıdır ki; başkan halkın tamamının oyuyla seçilmemiştir. Gaziemir Belediye Meclisi ise halkın oylarının tamamını almakta ve Gaziemir Halkının tamamını temsil etmektedir. Cumhur İttifakı grubu sorumlu muhalefet anlayışı ile en tabii hakkı olan oy kullanma iradesini, daha iyi çalışacağına inandığı CHP’li Meclis Üyeleri; Levent Çağlarsu, Murat Serin, Ünal Işık ve Bengü Sayköse lehine kullanmıştır.’’ dedi.

CHP‘li Meclis Üyelerine mi güvenmiyor?

‘’Başkan Arda’nın bu kadar feveran etmesinin sebebi nedir? diye soran AK Partili Atmaca, ‘’Abdestinden şüphesi mi var? Bu tepkisinin nedeni, kendi yaptığı işlere mi güvenmiyor? Yoksa seçilen kendi partisine mensup CHP‘li Meclis Üyelerine mi güvenmiyor? Dürüst işler yapan bir belediye başkanı için denetim komisyonuna kimin seçildiği hiç önemli olmaz. Bu tutumuyla Cumhur İttifakı, Gaziemir’in geleceğine olan katkısını sürdürmeye devam edecektir. Belediye Başkanı Sayın Arda’ya tavsiyemiz, bundan sonra iki gözü ve iki kulağı ile Meclisin iradesini takip etmesidir. Bu görevi bana tevdi eden Akparti İlçe Başkanım Sayın Serdar Muçay, MHP İlçe Başkanım Sayın Köksal Koç ve tüm Cumhur İttifakı Meclis Üyesi dava ve yol arkadaşlarıma gösterdikleri teveccüh için teşekkür ederim. Bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına inancımız sonsuzdur.’’ dedi.

Kategorideki diğer haberler