AK PARTİLİ BAŞDAŞ’TAN KONAK ATATÜRK MEYDANI ÇIKIŞI...

AK PARTİLİ BAŞDAŞ’TAN KONAK ATATÜRK MEYDANI ÇIKIŞI...

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Atatürk Meydanı’nın, yıkılan İzmir Büyükşehir Belediye binası alanı da meydana katılarak Cumhuriyet’in 100’üncü yılında çok büyük bir yeşil alan halinde İzmir’e kazandırılması gerektiğini söyledi.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yakışan büyük bir Atatürk Meydanı için çağrıda bulundu. Başdaş, depreme dayanıksız olduğu için yıkılan İzmir Büyükşehir Belediye binası sahasının da yeşil alan yapılıp mevcut meydana katılması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında İzmir’in üzerine düşen sorumluluk bu tarihi dönemece yakışan ilklerin kentine yakışan İstiklâl Savaşımızı da kuruluşumuzu yansıtan görkemli bir meydana sahip olmaktır” dedi.

“METRUK GÖRÜNTÜ YAKIŞMIYOR”

Başdaş, Konak Atatürk Meydanı’nın, yıkılan İzBB binasıyla beraber çok büyük bir yeşil alan olarak İzmir’e kazandırılması gerektiğini kaydederek, “Böyle bir Atatürk Meydanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklali ilan ettiği kente yakışır” ifadesini kullandı.

Başdaş, mevcut görüntünün verdiği rahatsızlığın da altını çizerek, “İki yıla yakın bir süredir yıkımı tamamlanmayan Konak Atatürk Meydanı kentimiz ve ülkemiz için gurur yılı olan 100’üncü yılda meydanın metruk görüntüsü İzmir’e yakışmamıştır” diye konuştu.

“KENT NEFES ALACAK”

Konak Atatürk Meydanı’nın, İzmir’in en önemli buluşma alanlarından biri olarak iki asırdan fazla bir süredir kentin bir değeri olarak öne çıktığını söyleyerek, “İzmir’in kurtuluşunun da önemli bir durağı olan Konak Atatürk Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bizzat gelerek bağımsızlığı milletimize hediye ettiği görkemli bir meydandır. İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılması bu kıymetli meydana ve şehrimize ayrıca nefes alma imkanı sağlamıştır” açıklamasını yaptı.

“TABELA-BÜST YETMEZ”

Meydanı “Atatürk Meydanı” yazmanın yeterli olmadığını vurgulayan Başdaş, “Şimdi bize düşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan bu meydanı tüm heybetiyle geleceğe taşımaktır. Konak Meydanı’na ‘Atatürk Meydanı’ yazılı bir büst-tabela koymak bu onuru yansıtmak için yeterli değildir. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm meslek odalarına sesleniyoruz. Gelin, Konak Atatürk Meydanı’nın geleceğe yeşil alan olarak taşıyalım” sözlerine yer verdi.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Atatürk Meydanı’nın İzmir’e gelen her konuğun uğradığı alanlardan biri olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Kentimizin yeşil alan ihtiyacı bir yana İzmir’e gelen her misafirin mutlaka uğradığı bu meydan Atatürk’e ve İzmir’e yakışır bir şekilde güzelleştirilmelidir. Atatürk’ün kurduğu bir ülkede yaşamaktan gurur duyan herkes, kentimizi yeşil alan ile buluşturmak isteyen bütün yöneticilere çağrımızdır.”

Kategorideki diğer haberler