AK PARTİLİ BAŞKAN SÜREKLİ’DEN OTOPARK ÇIKIŞI

AK PARTİLİ BAŞKAN SÜREKLİ’DEN OTOPARK ÇIKIŞI

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya Katlı Otoparkı için verdiği yıkım kararını 'Hiçbir alternatif ve çözüm üretmeden yıkmak; ben anlayışıyla hareket etmek son derece yanlış' ifadesiyle eleştirdi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı bu hafta, 30 ilçedeki eş zamanlı ziyaretlerini sandık bazlı gerçekleştirdi. Bu kapsamda, Konak ilçesindeki programa katılan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; ilk olarak Altınordu Mahallesi Sandık Yönetim Kurulu Üyeleriyle buluştu. Yaptığı ziyaretlerde gündemi; Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya Katlı Otoparkı için verdiği yıkım kararı oluşturdu. Başkan Sürekli; “Hiçbir alternatif ve çözüm üretmeden yıkmak; ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla hareket etmek son derece yanlış. Yer göstermeden otoparkı yıkmaktaki amacınız nedir? ‘Buradan ekmek yiyen yaklaşık 250 esnafın hali ne olur? Kemeraltı ziyaretçisinin, esnafının otopark ihtiyacı nasıl karşılanır?’ diye düşünmüyorlar. Bergama’da her türlü tedbir alınmasına rağmen Millet Bahçesi’ne onlarca dava açanlar; burada her gün on binlerin mağdur olmasını umursamıyor. Nedenini merak ediyoruz ve hiçbir önlem almadan verdikleri bu karardan acilen vazgeçmelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

ESNAFTAN BAŞKAN SÜREKLİ’YE: “ÜMİDİMİZ SİZSİNİZ”

Konuyu yakından takip ettiklerini kaydeden Başkan Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek şöyle konuştu; “Yer göstermeden, alternatif yaratmadan bu otoparkı yıkmaktaki amacınız nedir anlayamadık? Günde ortalama 4 bin aracın giriş çıkış yaptığı, Kemeraltı başta olmak üzere tüm ilçenin yararlandığı bir otoparktan söz ediyoruz.  İzmir’in zaten kronik bir otopark sorunu var. Yenisini yapmak yerine mevcut olanı ortadan kaldırmak, yine bir kriz yaratmaktır. Ne katlı otopark esnafının ne de Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnaf ve ziyaretçilerinin mağdur olmasına asla izin vermeyeceğiz.”  Otopark altında ve yakın çevresinde faaliyet gösteren esnaf, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye mağduriyetlerini dile getirirken; iş yerleri ve otopark için hiçbir alternatif üretmeden yıkım kararı veren CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne ver yansın etti. Sürekli’ye, ‘Ümidimiz sizsiniz’ diyen esnaf; ortaya hem kendi açılarından hem de otopark ihtiyacı açısından büyük sorunlar yaşanacağını belirtti” dedi.

5 GÜN KAPATIN, KAOSU GÖRÜN!

Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile İBB’nin ortak olduğu otoparkın yıkılmadan esnaf ve yeni otopark alanı için yer gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Sürekli; “Yıkım kararına Vakıflar Bölge Müdürlüğü itiraz etti ve dava devam ediyor. Biz de bu sürecin yakından takipçisiyiz. Burada, yıkmakta ısrar eden Büyükşehir Belediyesi. Bergama’da yapılacak ve her türlü tedbiri alınmış, esnafa alternatif yer gösterilen Millet Bahçesi’nde, sırf siyaset uğruna ortalığı ayağa kaldırdılar. Peki burada ne var? Bu kadar büyük bir yükü kaldıran, bölgenin otopark ihtiyacını karşılayan bir yapıyı ortadan kaldırıp yerine ne koyacaklar! Hadi diyelim ki, tarihi bir alan düzenlemesi yapmak istiyorlar. Bunun alt yapısı doğru planlanmalı.  Bir iş yapacağım derken, sıfır önlemle yıkmak iş bilmezliktir. Otoparkı sadece 5 gün kapatsınlar, yaşanacak kaosu gözleriyle görsünler.” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN KORKUYORLAR…

Esnaf buluşmasının ardından, Konak İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş’ı ziyaret eden Başkan Sürekli, daha sonra Selçuk Mahalle Muhtarı Kasım Yavuz ve 2. Kadriye Mahallesi Muhtarı Adnan Acar’la bir araya geldi. “Mahalle Buluşmaları” kapsamında 1. Kadriye Mahallesine geçen Başkan Sürekli, mahallelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Konak’ın pek çok mahallesinde birincil sorununun kentsel dönüşüm olduğunu vurgulayan Sürekli, şunları söyledi; “Tilkilik’te, Namazgâh’ta, Basmane’de, Patlıcancı Yokuşu’nda dolaştık. Altınordu Mahallesi’ne gittik. Buralarda kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Ve bunu yapması gereken merci, Belediyeler.  Ama korkuyorlar; becerememekten korkuyorlar, siyasi risk almak istemiyorlar. Bırakın kentsel dönüşümü bu mahallelere verdikleri Pazar yerini dahi yapamadılar. Şimdi, dönüşüm için ortaya bir kooperatif modeli attılar. Ama bu da güdük ve göstermelik bir iş. Vatandaşı oyalama taktiği. Bundan da somut ve kapsayıcı bir uygulama çıkaramayacaklar. CHP, çeyrek asırdır İzmir’i yönetiyor, bu konuda parmakla gösterebileceğimiz bir eserleri yok. Bugüne kadar yapamadılar, bundan sonra da yapamayacaklar. Kim yapacak peki? Yine AK Parti yapacak. Cumhurbaşkanımız; Yüzyılın Sosyal Konut Projesi’ni açıkladı. Bugüne kadar yaklaşık 25 bin konut kazandırmışız şehrimize. Bu projeyle 12 bin 500 konut daha geliyor. Daha da fazlasını yapacağız. Onların arka sıradakileri ön sıralara getireceğiz demesi işte bu kadar!”

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMDE ÇAĞ ATLADIK

Başkan Sürekli; programı kapsamında Milli Savunma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nın destekleriyle açılan EXPO TECH Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nı da ziyaret etti. Stantları gezerek firmaların çalışmaları hakkında bilgi alan Sürekli; AK Parti iktidarı döneminde; ‘yerli ve milli’ yaklaşımının pek çok alanda üretim yapılarak vücut bulduğunu söyledi. Türkiye’nin teknoloji ve savunma sanayi anlamında çağ atladığını kaydeden İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Bugün Türk savunma sanayi Cumhurbaşkanlığına bağlı Savunma Sanayi Başkanlığı’mızın da koordinasyonunda yüklenicileri, araştırma kurum ve kuruluşları, üniversiteleri, ihracatı ve özgün ürünleri ile ülkemizin en önemli sektörlerinden biri haline geldi. İktidara geldiğimizde 62 savunma projesi ile devraldığımız bu alanda bugün 800’e yakın projeden söz ediyoruz. Faaliyet gösteren firmalarımızın sayısı ise 56’dan bin 500’lere çıktı” dedi.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.