AK PARTİLİ BOZTEPE’DEN BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ’YE ÇAĞRI!

AK PARTİLİ BOZTEPE’DEN BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ’YE ÇAĞRI!

Çiğli Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, 161 taşınmazın satışı ile ilgili Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’ye seslenerek, rekabet şartları oluşmadığı gerekçesiyle haleyi derhal iptal etmesini istedi.

Çiğli Belediyesi’nce içerisinde mesken ve dükkanın bulunduğu 161 taşınmazın satışı ile ilgili Çiğli Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, ‘’Encümene sunulan zarf açıldığında sadece ihale bedeli olan 54 milyon 950 bin TL. Encümene sunulan zarfa 55 milyon 100 bin TL teklif verildi. Yani, sadece 150 bin TL’lik artış oldu. Buradan Başkan Sayın Utku Gümrükçü’ye sesleniyorum; bu ihaleyi derhal iptal edin. Rekabet şartları oluşmamıştır. İptal etmediği takdirde, kamuoyunda konuşulan adrese teslim ihale söylentileri gerçekleşmiş olacaktır.’’ dedi.

Çiğli Belediyesi, Büyük Çiğli Mahallesi’nde 22169 ada 1 parseldeki mülkiyeti kendisine ait olan araziyi daha önce kat karşılığında müteahhide vermişti. Konut ve dükkân özellikli 161 bağımsız bölüm için toplam muhammen satış bedeli 54 milyon 950 bin lira olarak belirlendi ve ihale bugün gerçekleştirildi. İhale sonrası yaşanan gelişme sonrası Çiğli Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, bir açıklama yaptı. AK Partili Boztepe şunları dile getirdi, ‘’Çiğli Belediyemize ait 161 adet taşınmazın satışı bugün sabah itibari ile yapılmıştır. Bu ihaleye sadece bir tek firma katılmıştır. İhale bedeli 54 milyon 950 bin TL’dir. Encümene sunulan zarfa ise 55 milyon 100 bin TL teklif verildi. Yani sadece 150 bin TL’lik artış oldu! Buradan Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü’ye sesleniyorum; bu ihaleyi derhal iptal edin! Rekabet şartları oluşmamıştır. Kaldı ki, buradaki 161 adet taşınmazın satışı geçmişten yapılan yanlışlardan geldiğini de biliyoruz. Ben inanıyorum ki Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü bu ihaleyi iptal edecektir. İptal etmediği takdirde, kamuoyunda konuşulan adrese teslim ihale söylentileri gerçekleşmiş olacaktır. Yapılan ihalenin takipçisi olacağız. Çiğlili hemşehrilerimizin emaneti olan belediyemize ait bu taşınmazların, en iyi şekilde kullanılması için tepkimizi koymaya, kamuoyuna gereken bilgilendirmeleri yapmaya devam edeceğiz.’’

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.