AK PARTİLİ BÜLENT DELİCAN’DAN O İDDİALARA SERT YANIT!..

AK PARTİLİ BÜLENT DELİCAN’DAN O İDDİALARA SERT YANIT!..

AK Parti önceki dönem İl Başkanı Bülent Delican; sosyal medyada FETÖ’nün propaganda hesaplarından ve aynı çizgide yayın yapan bazı isimlerce yayılan ‘örgüte destek ve bylock’ iddialarına sert yanıt verdi...

AK Parti önceki dönem İl Başkanı Bülent Delican; sosyal medyada FETÖ’nün propaganda hesaplarından ve aynı çizgide yayın yapan bazı isimlerce yayılan ‘örgüte destek ve bylock’ iddialarına sert yanıt verdi. Aralarında kendisiyle birlikte partinin öne çıkmış isimlerinin de yer aldığı iddiaları; ‘Su uyuyor, düşman uyumuyor. Zan altında bırakmaya çalışmaları, çamurlarının izinin kalması hayalleri, beyhudedir. Bu kumpasçı ve iddiacıların röntgenleri çoktan çekilmiştir. Kaldı ki Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’mız da gerekli açıklamayı yapmıştır.” sözleriyle yalanladı.

“SUSKUN KALMAM MÜMKÜN DEĞİL!..”

Delican; “Suskun kalmam mümkün değildi.” İfadelerini kullandığı açıklamasındı; “Sosyal medyada, partimizin ileri gelen isimlerinin yer aldığı ve şahsımı da içine alan bir liste yayımlayarak FETÖ’cülükle yaftalamaya çalışan o bildik güruha cevabımdır; “İftira atanların bir parmağı karşısındakini, ellerinin üç parmağı ise kendilerini göstermektedir.” Bu kumpasçı ve iftiracıların “Çamur at izi kalsın.” zihniyetleri, röntgenleri çekildiğinde apaçık görülmektedir. Zan altında bırakmaya çalıştıkları bu isimlerde çamurlarının izinin kalması hayalleri, beyhudedir.   En başından itibaren partimin yolculuğuna riayet etmiş, davamızın arkasında durmuş ve bu uğurda pek çok fedakarlıkta bulunarak politikalarımızı hayata geçirmiş; alnı açık başı dik bir isim olarak; bu dayanaksız iddialara karşı suskun kalmam mümkün değildir.” Diye konuştu.

“KATIKSIZ VATANSIZLIKLARINI CÜMLE ALEM BİLİYOR…”    

Söz konusu paylaşımın ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’nın yaptığı yalanlama açıklamasını da paylaşan AK Partili Bülent Delican; sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak bu açıklamamın amacı, cümle alemin bildiği bu katıksız vatansızları; devlete, Cumhuriyete, Türklüğe, demokrasiye, sisteme karşı sınır tanımadan cephe kuranları hedef alarak, onların gayzlarını büyütmek değildir. Haksızlık ve iftira karşısında dik durma savaşım; AK Parti iktidarının yıllardır FETÖ terörüne yönelik mücadelesi ve bu süreçteki emeğimize sahip çıkmaktır. Bu tür girişimlerle; İzmir İl Başkanlığım döneminde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminde gece gündüz tutuğumuz demokrasi nöbetlerine; devletin ve milletin birliğine, dirliğine kasteden FETÖ’yü tavizsiz bir şekilde bertaraf etme mücadelemize halel getirilmesine izin vermem mümkün değildir. Kaldı ki, Cumhurbaşkanımıza da arz edildiği iddia edilen söz konusu dosyanın devletin kurumları tarafından hazırlanmadığı, dayanaksız bir iftira materyali olarak 2017’de de öne sürüldüğü; manipüle amaçlı olduğu Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’mız tarafından da açıklanmıştır.”

DURUŞUMU VE BAĞLILIKLARIMI SORGULATMAM”

Delican; “Gerek; Bülent Delican olarak gerekse partimin bana verdiği görevlerim çerçevesinde bu iddialara bırakın teğet geçmeyi; her zaman karşısında durdum. Türkiye Cumhuriyeti’ Devleti’ne, demokratik ilkelere bağlılığımı; milli değerlerimizden, birlik ve beraberliğimizden yana duruşumu sorgulatmam. Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Recep Tayyip Erdogan’ın izinde, ihanet zincirinin tüm halkalarına karşı, tüm engellere ve zorluklara rağmen verdiğimiz mücadelenin dün olduğu gibi, bugün ve yarın da sonuna kadar içinde olacağım.” diye konuştu.  

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.