AK PARTİLİ CEMAL BEKLE: OSMANLI’YA DİL UZATMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL!..

AK PARTİLİ CEMAL BEKLE: OSMANLI’YA DİL UZATMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL!..

Üç kıtada hüküm sürmüş, yedi deryada donanma sürdürmüş Osmanlı’ya dil uzatmanın kimsenin haddine olmadığını ifade eden Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, "Biz Osmanlı’nın mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz ve yıkılmaz bekçileriyiz" dedi.

9 Eylül günü İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlaması gecesinde Osmanlı’ya dil uzatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e bir tepki de Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle’den geldi. Soyer’i tarihine, kimliğine ve ceddine saldıracak kadar bu vatandan kopuk olmakla eleştiren AK Partili Bekle, üç kıtada hüküm sürmüş, yedi deryada donanma sürdürmüş Osmanlı’ya “gaflet ve ihanet içindeydi” diyerek dil uzatmanın kimsenin haddine olmadığını söyledi.

“SOYER’İN YAPTIĞI HADDİNİ BİLMEZLİK”

Tunç Soyer’e “İzmir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde, özellikle ve bilerek hazırlanmış bir konuşma ile Aziz Milletimizin tarihine, kimliğine ve ceddine saldıracak kadar bu vatandan kopuk olmak en hafif tabiri ile kendini bilmezliktir” ifadeleriyle tepki gösteren Cemal Bekle, Soyer’in bu vatana düşmanlık besleyenlere ses çıkarmak yerine duruşu ve konuşması ile kimden taraf olduğunu bir kez daha çok açık bir biçimde ortaya koyduğunu ifade ederek, “Bir kez daha diyoruz çünkü bu ilk değil. Tunç Soyer, Yunanistan başbakanı, ABD Kongresi’ne Türkiye’ye F-16 satmayın dedikten sonra da soluğu Yunanistan’da almıştı. Aynı Tunç Soyer ayrı bayrak ve ayrı para ile de gündeme gelmişti” hatırlatması da yaptı.

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, 9 Eylül’ün tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin kutlu zaferlerinden birisi olduğunu, eser ve hizmet üretemeyenler, milletimize söyleyecek tek bir sözü olmayanlar, bugün de yalan terörü estirmeye, şanlı ecdadımıza dil uzatmaya devam ettiklerine de dikkat çekti.

“BİZ ECDADIMIZIN TORUNU, TARİHİMİZİN GELECEĞİYİZ”

Bekle, şu ifadeleri kullandı: “Bizim tarafımız Hasan Tahsinlerin, Şehit Fethi beylerin tarafıdır. Bizim ecdadımız Sultan Alparslan’dan Süleyman Şah’a, Osman Gazi’den Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar şanlı bir nesildir.

Üç kıtada hüküm sürmüş, yedi deryada donanma sürdürmüş Osmanlı’ya “gaflet ve ihanet içindeydi” diyerek dil uzatmak, kimsenin haddine değildir.

9 Eylül, tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin kutlu zaferlerinden biridir. Eser ve hizmet üretemeyenler, milletimize söyleyecek tek bir sözü olmayanlar, bugün de yalan terörü estirmeye, şanlı ecdadımıza dil uzatmaya devam ediyorlar.

Biz ecdadımızın torunu, tarihimizin geleceğiyiz. Kimler kime göz kırparsa kırpsın, kimler hangi güce ışık yakarsa yaksın, kimler kimlerle kol kola girip yürürse yürüsün… Biz Osmanlı’nın mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz ve yıkılmaz bekçileriyiz."

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.