Alanyasporlu  futbolcu Josef  Sural hayatını kaybetti

Alanyasporlu futbolcu Josef Sural hayatını kaybetti

Kayserispor macı sonrası Alanya'ya dönmek için yola çıkan futbolcuları taşıyan özel minibüs kaza yapmıştı

Alanyasporlu futbolcular Djalma Campos, Welinton Souza, Papiss Demba Cisse, İsaac Sackey, Wanderson Baino, Josef Sural, Steven Caulker,Kayseri macı sonrasında özel bir münibüs ile Alanya'ya dönerken yaşanan kaza sonrası 3 Alanyaspor'lu futbolcudan durumu kritik olan Çek futbolcu Josef Sural, yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.


Futbolcuların kalşdırıldığı hastanenin yetkililerinin yaptığı açıklamada, "Dün gece yaşanan trafik kazasında Josef Sural isimli değerli futbolcumuzu kaybettik. Kafa travması, çökme kırıkları, kot kırıkları, batında bir kanaması, alt ekstremitelerin her ikisinde de kırık tespit edildi. Acilen ameliyata aldık. Gereken tüm müdahaleleri yaptık ama hipovelemik şoktan hastamızı kurtaramadık. Tüm futbol camiasının başı sağ olsun. Diğer oyuncuların hayati tehlikesi yok, küçük kırıkları olanlar var, sadece Sural'i kaybettik. Hastaneye geldiğinde kafa, göğüs, bacak, kol ve ayak bileklerinde çoklu kırıkları vardı. Ekibimiz hızlı bir şekilde müdahale etti ancak iç kanaması da olan hasta tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çok üzgünüz" denidli.

JOSEF SURAL KİMDİR?
Alanyaspor'un Kayserispor'la oynadığı maçtan sonra 6 arkadaşıyla birlikte kiraladıkları özel araçla yaptıkları yolculuk sırasında kaza yapan ve hayatını kaybeden Josef Sural herkesi yasa boğdu. 30 Mayıs 1990 yılında Çekya'nın Hustopece şehrinde dünyaya gelen Josef Sural futbola ülkesinin Sokol Sakvice takımında başlamıştı. Daha sonra Zbrojovka Brno takımına transfer olan Sural buranın altyapısında oynatıp FC Brno ile profesyonel oldu. 2011'de Sloven Liberec'e katılan forvet oyuncusu etkili futbolu sayesinde 2016'da ülkenin en ünlü takımı Sparta Prag'a imza attı. Ocak 2019'da Alanyaspor tarafından transfer edilen ve 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Sural'ın ölümü herkesi üzüntüye boğdu. Çevresi tarafından güler yüzlü ve neşeli olarak bilinen Josef'in henüz birkaç ay önce bebeği dünyaya gelmişti.

.

Kategorideki diğer haberler