Ali Aslan'dan Özkanlar'a pazaryeri müjdesi

Ali Aslan'dan Özkanlar'a pazaryeri müjdesi

CHP’li Bayraklı Belediyesi’nin kapattığı ve yüzlerce esnafın mağdur olduğu “Özkanlar Pazar Yeri” için müjdeli haber Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Aslan’dan geldi.

“İki başkanın kavgası esnafı mağdur etti. Bir yılı aşkın süredir esnafa ne Bayraklı Belediyesi ne de İzmir Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı” diyen Aslan “Biz gerekli çalışmalarımızı yaptık. İnşallah Özkanlar pazar yeri hizmete tekrar girecek” dedi.

basliksiz-2-016.jpg

Bayraklı'da uzun yıllardır kurulan Özkanlar pazar yeri, bazı ilçe sakinlerinin pazarın kaldırılması için açtığı davayı kazanmaları ve Danıştay 8'inci Dairesi'nin de kararı onamasının ardından, en son 30 Aralık 2017 tarihinde kurulup, sonrasında kaldırılmıştı.  Esnaf o günden bu yana defalarca eylem yapıp, yürüyüş düzenledi. Ancak CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi ile defalarca görüşmeler yapan esnaf sonuç alamadı.

“PAZAR ESKİ YERİNE KURULACAK”

Bir yılı aşkın süredir mücadale eden Özkanlar pazar yeri esnafına müjdeli haber Cumhur İttifakı AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan’dan geldi. Esnafın CHP’li iki belediyenin zıtlaşmasıyla mağduriyet yaşadığını söyleyen Aslan “ CHP’de ki iç çekişmeler yüzünden yaklaşık 1000 esnaf ve 4 bine yakın esnaf ailesi aç kaldı. Bir yılı aşkın süredir esnafa  ne Bayraklı Belediyesi ne de İzmir Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Şimdi ki CHP’li Bayraklı adayı sorunu çözeceğini söylüyor. Bu zamana kadar belediye sizdeydi neden çözüme kavuşturmadınız? Somut bir proje bile açıklanmadı. Ancak biz size söz veriyoruz pazar yeri eski yerine kurulacak. Esnafın ve vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldıracağız.” Dedi.

dsc_2127.jpg

“YER ALTINA OTOPARK ÜST KATA SOSYAL ALAN”

Projelerin hazır olduğunu ve Özkanlar pazar yerininin altının otopark yapılacağını belirten Aslan “Şuan burası otopark olarak kullanılıyor. Vatandaşlarımız hem otopark sıkıntısı hem de pazar sıkıntısı yaşıyor. Yapacağımız pazar yeri çağdaş ve modern bir yapıya sahip olacak. Pazara gelen vatandaş ve esnaf mağdur olmasın diye yer altına otopark yapılacak. Pazar yerinin birinci katında sebze ve meyve satılırken ikinci katına da giyim ürünleri satılacak. En üst kata ise Belediyeye ait sosyal hizmet yeri açıp vatandaşımızı en iyi şekilde ağırlayacağız.” Dedi.

“BİZ LAFLA DEĞİL PROJELER İLE KONUŞUYORUZ”

Aslan, “Bayraklı’da değişim ve gelişim için yapacağımız projelerimiz hazır. Vatandaşımız hiç merak etmesin. Biz laf değil icraat yapacağız. 10 senedir Bayraklılı vatandaşlarımız hiç bir hizmet alamadı.  Bayraklı'yı AK Belediyecilikle tanıştırarak, yeni bir döneme imza atacağız. Bayraklı için değişim zamanı geldi. Bilgi birikim ve deneyimimizle biz hazırız, Bayraklı projeye doyacak. Biz lafla değil projelerimiz ile konuşuyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Kategorideki diğer haberler