ALOSBİ’DE İSTİHDAM GARANTİLİ KAYNAKÇILIK KURSU

ALOSBİ’DE İSTİHDAM GARANTİLİ KAYNAKÇILIK KURSU

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), katılımcılarının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için istihdam garantili kaynakçılık eğitimleri başlattı.

Katılımcılarının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için istihdam garantili kaynakçılık eğitimleri başlatan Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), bu doğrultuda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tüpraş Halk Eğitim Merkezi ile mesleki eğitim konusunda iş birliği protokolü imzaladı. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, birçok sektörde yetişmiş kalifiye eleman açığı bulunduğunu vurgulayarak “Biz de katılımcılarımızla yaptığımız görüşmelerde kaynakçılık sektöründe personel ihtiyacının çok fazla olduğunu ve sanayicilerimizin bu ihtiyacı karşılamakta zorlandığını gördük. Projemiz böyle başladı” dedi.

İSTİHDAMA KATKI
Bu projedeki temel amacın, işe ihtiyacı olan vatandaşı kalifiye eleman olarak istihdama katmak ve kursa katılanların, piyasada ihtiyaç duyulan kaynakçılık tipine uygun olarak yetiştirilmesini sağlamak olduğunu belirten Tezcan “Yüzlerce kişiyi altın bilezik niteliğinde birer meslek sahibi yapacak eğitimin tamamlanmasının ardından işverenlerimiz ile ve Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne kavuşan kursiyerlerimizi buluşturarak, istihdama katkı sağlayacağız” dedi. Eğitimin tamamen ücretsiz olacağını belirten Tezcan “Eğitimin verileceği dersliği, tüm sarf malzemelerini, kursiyerlerin ulaşım, yeme-içme ve iş kıyafeti masraflarını da ALOSBİ olarak biz karşılayacağız” diye konuştu. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’ne yapılacak başvuru için son tarihin 2 Aralık 2023 olduğu belirtildi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.