“Altın Yunus Sanat Atölyeleri” Yine Çok Renkli

“Altın Yunus Sanat Atölyeleri” Yine Çok Renkli

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı ile Altın Yunus Çeşme iş birliğinde düzenlenen Altın Yunus Sanat Atölyeleri’nde üçüncü dönem başladı

Sanatseverlerden yoğun ilgi gören atölyelerde, eserleri Dyo Sanat Ödülleri’nde ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan 4 sanatçı; Ayhan Çetin, Haşim Arslan, Kemal Yıldız ve Kübra Gürleşen çalışmalarını sürdürürken, sanatçılar Altın Yunus’un misafiri olarak da ağırlanıyor. Sanatseverler, haftanın her günü açık olan atölyelerde sanatçıların çalışmalarını izleme fırsatı buluyor.

 

Atölyelerin üçüncü dönemi 15 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek. Beş dönem halinde düzenlenen Altın Yunus Sanat Atölyeleri 15 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

 

 

 

Ayhan ÇETİN

 

1978 Bulgaristan Kırcali Doðumlu Ayhan Çetin, 1997

yılnda İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim

Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde lisans eğitimini, 2004 yılında  Anadolu Üniversitesi Sosyal

Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı Yüksek Lisans

eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılındaa Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Anasanat Dalı “Sanatta Yeterlik” alan sanatçı Ayhan Çetin bir çok kişisel sergi açmıştır.

 

Haşim ARSLAN

 

1990 doðumlu sanatçı, 2009 yılında Adıyaman Anadolu

Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdi. 2009 yılında Konya

Necmettin Erbakan Üniversitesi Resim-İş öğretmenliği

kazandı. Ulusal sanat festivallerinde eserleri sergiledi.

2013 yılında lisansını tamamlayan sanatçı kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 2013 5.Uluslararası Ege Art Sanat Günleri Resim Yarışması Başarı Ödülü, 2013 Peker Sanat Resim Yarışması Başarı Ödülü sanatçının başlıca ödülleri arasında yer almaktadır.

 

Kemal YILDIZ

 

1983 doğumlu sanatçı, lisans ve yüksek lisans derecesini Gazi Üniversitesi’nden almıştır. Çeşitli kurumlardan almış olduğu üç ödülü ve iki mansiyonu bulunmaktadır. Sanat üretimlerini farklı disiplinlerde yapıyor olmakla birlikte, son yıllardaki işleri baskı sanatları üzerinde yoğunlaşmıştır. Eserleri Japonya, Çin, Polonya ve Romanya’da düzenlenen uluslararası etkinliklerde sergilenmiştir. Ulusal ölçekte ise 37.DYO Sanat Ödülleri Yarışması, 73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması, Mamut Art Project gibi birçok etkinliğe eserleri ile katılmıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi’nde Sanatta Yeterlik çalışmalarını yürütmekte ve iki yıldır aynı kurumda Plastik Sanatlar dersi vermektedir.

Kübra GÜRLEŞEN

 

1985 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında Başkent

Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Lisans Programı’nı burslu olarak tamamladı. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Resim Anasanat Dalı Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Çalışmaları Japonya, Çin, Tayvan ve Türkiye’de çeşitli müze, üniversite ve kuruluşların koleksiyonlarında yer almaktadır.

Ulusal ve uluslararası toplam 5 ödülü bulunmaktadır. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Resim Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programı’nda eğitimine devam etmekte ve aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

 

Kategorideki diğer haberler